staré - pôvodné nahrávky

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: staré - pôvodné nahrávky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hmm, no co mě se týká, tak já je vždy zálohuju - digitalizuju. A to i když tam jsou úplné capiny. Ale jen v případě, že ten původní záznam mám v plánu smáznout nebo kazetu/pásek jen testovat, čímž vlastně část musím přemazat.

Krom audiokazet jsem takto digitalizoval i kotoučové pásky než jsem je chtěl mazat. U kotoučových pásků to bylo celkem náročný, páč mnohdy byly použité rozdílné rychlosti na jedné cívce, ne vždy byly stereo, tak použít správnou hlasitost, aby byl celý záznam jednotně hlasitý.. No bylo to náročnější :-).
Ale to jsem ještě dělal na starým magiči, který je už dávno kvůli špatnému stavu odložený a ten nynější potřebuje seřídit, páč nezvládá přehrát klasické domácí pásky. Takže proto se zatím moc kotoučům nemůžu věnovat i když bych rád..


Ale samozřejmě se stává i to, že původní záznamy nechám a jen si je pak přehrávám a to i když je to nahraný ne zrovna dokonale. No pro ty co vyznávají kvalitní záznam by to bylo na odpis.

Ono jde i o to, že mám pár desítek nových kazet, které můžu rozbalit, takže v případě použitých běžných kazet, kterých se mi dostává víc než nějakých (sběratelsky) vzácnějších nemám vůbec důvod ty kazety přemazávat.
Ale jak píšu, v případě nesmyslného obsahu ji upřednostním v nahrávání.



A jak tu bylo poznamenáno, tak samozřejmě jsou pak i ty vlastní nahrávky. Těch svých mám plno, nahrával jsem jak blázen a to těch (svých) kazet nemám zrovna moc..
Jenže když si pustím nahrané kazety či pásky koupené z bazarů či od různých prodejců a vyjímečně tam najdu soukromé nahrávky, tak to je hned něco jinýho než nějaké nahrávky z rádia, desek atp.. Je to blbý, když nemám možnost tyto ztracené vzpomínky dát jejich právoplatným majitelům, jednoduše proto, že mnohdy prostě není šance zjistit, komu patřily.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"