DAT a DDS Kazety

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa phexsys »

Milujem DATky, mám rovnaký stroj ako Vlado Pioneer D-05 aká Fostex D5... DDSII bez problémov
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Utorok, 7. Apríla 2020, 15:23 To je suché čistenie, Panasonic mal čistiace VHS so záznamom, takže sa to asi občas používalo. Na youtube sú záznamy rôznych ,,nahratých" čistiacich VHS.
A mechaniky pre PC DDS mám dve, tiež ich nepripojím.
Panasonic hlavne u vysokých modelov a S VHS mal v mechanike priamo pri hlave čistiaci filcový valček ktorý po úplnom odpojení a spustení pred prehrávaním sa pritlačil ku rotačnej hlave a opucoval,dokonca v návode písali že každé 2 roky na servis a vymeniť za čistý.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Utorok, 7. Apríla 2020, 18:09 20min DAT má 10metrov a najdlhšie v predaji boli 180min? to je 90metrov.
DDS4 má 150metrov, teda pre DAT audio by to bolo 300minút.
Ako som písal hore,tak to približne metrážou sedí a asi pár metrov vždy naviac preto DDS II 2,20 hod a DDS IIII cez 4 hod a viac.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Utorok, 7. Apríla 2020, 19:02 no a keď budeš hrať v nižšej kvalite a LP :)
To nie je MD format-LP kvalita,môj tascam má možnosť prepínania záznamu vzorkovacej frekvencie a to 3 mody 32,44,1 a 48 kHz,asi tým sa možno bude líšiť neviem či rýchlosť alebo kapacita,hrám len štandard 44,1 kHz.Netestoval som.Ale aj počutím je cítiť že je to Digital uplne niekde inde ako copy CD-R,proste čo ide do stroja to je na zázname kazety.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

phexsys napísal: Utorok, 7. Apríla 2020, 21:49 Milujem DATky, mám rovnaký stroj ako Vlado Pioneer D-05 aká Fostex D5... DDSII bez problémov
Že je to chutný formát,podľa mňa najčistejší a najdokonalejší digitál aký kedy bol dodnes,bez kompresii a s pridanou hodnotou formátu PCM a priečnym záznamom dobre chránený aj proti vonkajším vplyvom.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Uvedomte si že v prelome 80-90 rokov min storočia prišla IBM s prvými DDS na zálohu serverovní s kapacitou mini kazety 20-40 giga na kazetu,predtým len veľké 8 stopé pol palec kotúče so statickou nahrávkou analogu pulzov a celý pás do 8-10 giga,náchylný na teplotu a magnetické odozvy.U nás sme snívali pri planžetových 5,5 palec disketách neskôr disketách do kapacity 5mega!!!Na západe už v každom kompaktnom kompe boli každý druhý vybavený DDS mechanikou a čo som počul boli aj softz kde sa dak li prvý krát hrať aj audio Dat kazety na kompe,neskôr to všetko zotrel kompatibilný format CD-R disku.DAT audio upadlo v komercii kôli drahým nie len kazetám ale aj rekorderom,predsa len presná rotačná mechanika-hlava a úzkostí s kompatibilitou na začiatku,tu sme mohli snívať.Čo stáli len prvé a nezohnateľné VHS videá po ére Video 2000 Home,u nás absolutne v domácnosti non sens!!!A mali hraciu dobu až 2x4 hodiny,otáčala sa video kazeta ako kazeta analog,nahrávka na 2 strany.
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Štvrtok, 9. Apríla 2020, 22:32, upravené celkom 1 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Vlastne prvé dátové slušne kapacitne pre home aplikácie boli aj záznamy na kompaktnú CC kazetu s ktorou na bežný rekorder aj malý mono portable prehrávač sa ukladali analog impulzy a s tým predsa so Sony prišlo Atari a ešte neskôr spolupracoval aj Akai,ktorý potom prešiel v studiach na sample na disketový formát,všetko myslím na historiu spojenú so zvukom a audio v digi technologii,samo v komercii o tom nebolo tušenia len v profi studio a priemysle.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"