DAT a DDS Kazety

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak čo doma mám na stovky,inak nahrávam aktívne,formát DAT a DDS je rovnaký s rozdielom že oproti DAT čo boli max do do dlžky pásu na 120 min.je DDS formát II s pásom na čas a kapacitu 2,20 hodín a formát DDS IIII až audio záznamu 4,15 hod.Rekordery ako Sony,Denon,Toshiba,Technics a iné z komercie si moc s tými DDS IIII nerozumejú,nevedia čítať tracky a kody cez 2,5 hodiny a niekedy aj kazetu zamietnu a hlásia ERROR pri neprevinutej,nevedia urobiť identifikáciu,môj Tascam Master recorder DA 30 to robí bez problemov.Tak čuč na pár obrázkov.
Prílohy
P1060353.JPG
P1060354.JPG
P1060356.JPG
P1060357.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Pokračovanie DDS formáty
Prílohy
P1060358.JPG
P1060359.JPG
P1060361.JPG
P1060362.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Inak ak by ste vedeli o niekom,aj firme kto vyhadzuje,daruje aj odbalené a použité tie DDS zo záloh serverovní a pod.zoberiem aj za paletu kaziet,píšte mi na ss správu,nekupujem len ak by ste vedeli,tiež tie veľké kotučové data pász pol palcové čo bežali v 70-80 rokoch na štatistických úradoch a tak,beriem ale!!!nekupujem len darom a z vyradenia za odvoz.Ďakujem.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10261
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hhmm ja som vždy myslel, že kvôli veľkej dĺžke a tenkosti pásky s tým majú problém, a nie v kódovaní veľkej dĺžky, zaujímavé.
Ja som nejaké kusy nakúpil aj kvôli zbierke, mám po jednej z nejakých druhov, a niektoré mám aj dve či tri kusy.
Ešte tu založ tému a predstav aj formát datovej kazety typu 8, ktorá vychádza z Video 8 formátu.

A pre zaujímavosť, moje DATtky:
https://ez647.sk/cc/audio.html#dat

A moje DDS a ďalšie data formáty:
https://ez647.sk/cc/data/data.html
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jó, digitální pásky.. Já před nějakým rokem koupil bednu těchto DDS kazet i s mechanikou, bohužel s konektorem, který nemám šanci připojit k noťasu. Síťový kabel má stejný jako třeba IDE HDD, takže jsem ji jen zapojil do elektriky, ale data, to mám bohužel smůlu. A předtím jsem ještě sehnal malou krabičku s DDS a myslím, že se tam zamotala i DAT, ale byly většinou krátkostopé.
Naštěstí se mi to podařilo asi včas, protože už tehdy co jsem semtam viděl nějaký inzerát to nebylo cenově na mě ideální a pak to bylo horší.. Potíž je, že mnohdy asi lidi neví co za to chtít, takže jako u všeho takového dají cenu neskutečně vysoko.

Zajímavostí ale je, že co jsem tam měl pár kazet čistících, tak mě překvapilo, že obsahují úplně stejný pásek jako jiné DAT či DDS. Nedalo mě to a tak jsem jednu tu čistící kuchl, pásek převinul do klasické kazety a zkusil nahrát. Ten pásek je magnetický. Sice byl zvuk otřesně vysoký a bez basů, ale tyto rádoby čistící kazety mají zřejmě působit placebo dojmem..
Nevím, možná je to moje neznalost, ale já už viděl čistící VHS, mikro a audiokazety a taky 8mm kazetu do kamer a vždy tam byl ten speciální, hrubší bílý pásek, na který se kapala tekutina a nikdy ne magnetický.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10261
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

To je suché čistenie, Panasonic mal čistiace VHS so záznamom, takže sa to asi občas používalo. Na youtube sú záznamy rôznych ,,nahratých" čistiacich VHS.
A mechaniky pre PC DDS mám dve, tiež ich nepripojím.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

čistiace kazety sú na dve veci .
1: rozmaže to bordel a presunie niekde inde na vodiace časti , kde potom dochádza k deformácii pásky .
2: otvoriť prehrávač a pracne všetko znova prečistiť .
čistiace kazety sú len marketingové ťahy ,ako predať ďaľšiu zbytožnosť .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No, na suchý čištění jsou třeba ty ve stylu zaváděček nebo prostě ta tvoje Chrome Basfka. Ale ty s tím bílým se mělo používat s tím roztokem. Aspoň takto to jsem to vždy na návodech četl.
Ale díky za info, to jsem netušil, že existovaly i takové pásky.


oneeeee: Tak jasný, je lepší to vyčistit ručně. Já to třeba dělám uchošťourem s kapkou roztoku. Takto jsem to dělával i u videa a v pohodě.
Ale tak zase ty čistící zaváděcí pásky co mají hrubší povrch nejsou špatný. Když máš udržovaný přístroj, tak toto vnímám jako bonus.
Ale pravda, já přehrávám i zničené pásky.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ja hram tiez aktivne na DAT.PIONEER D - 05caka na servis.PANASONIC SV - 3700 je po servise - nova hlava.Zerie to aj DDS pasy,prepojenie iba symetrikou,da sa tam obist kod proti kopirovaniu - mozem robit digi kopie bez obmedzenia./takto mi to bolo prezentovane/Nepouzivam to.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10261
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

20min DAT má 10metrov a najdlhšie v predaji boli 180min? to je 90metrov.
DDS4 má 150metrov, teda pre DAT audio by to bolo 300minút.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa vlado.bb »

315minut a nejake sekundy
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10261
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: DAT a DDS Kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

no a keď budeš hrať v nižšej kvalite a LP :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"