Original Master Tape

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa oneeeee »

daniel , nie je to original
je to nahrávka ako cover .
a prestaňte tu tapetovať
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa daniel00421 »

jhradec napísal: Utorok, 3. Marca 2020, 09:42 pokud zvažujete kolektivní nákup, rád bych se k některým titulům připojil- klidně se spokojím i s kopií.
Magneťák mám, STM 310, ale prakticky nemám co hrát.
Ako si spokojný,otáčky nekolíšu,pri zázname nie je pozaďový brum,ako si sa vysporiadal s original neštandardnými konektormi vstupu a výstupu ?
Týchto bolo mnoho všade od stredne veľkých kulturákov,často telky a rozhlasy ich v základnej výbave prenosových vozov menili hneď za Studer.Veľa ich bolo zánovných za facku na predaj,dva som kedysi poslal na šrotovisko,jeden stereo a jeden celostop.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa jhradec »

Ano mám zánovní kus- vybraný ze dvou z přenosového vozu. Problém s kolísáním jsem nezaznamenal, problémy byly s vf snímačema na váhách, ale to jsem překonal :). Vstupy i výstupy jsou normální symetrické- tedy alespoň u mého kusu. STM 310 má spoustu věcí shodných s STM 610- ty jsem měl taky, ale dal jsem je pryč- velice nízký WAF ( wife acceptance factor) :). Na šrot je jich IMHO škoda,. Když se na ně člověk podívá, maďaři neváhali použít osvědčené součástky světové kvality- motory, hlavy, polovodiče a konstrukce je taky bytelná- nesrovnatelná s komercí- je to prostě PROFI. Samozřejmě potenciál na zlepšení- vylepšení tu je - zejména proto, že jde o opravdu staré- vintage stroje.
BTW co takhle reálný čas- byl na Tvých strojích ?- příp. nenašel by se hotový snímač ??
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa daniel00421 »

jhradec napísal: Streda, 4. Marca 2020, 09:31 Ano mám zánovní kus- vybraný ze dvou z přenosového vozu. Problém s kolísáním jsem nezaznamenal, problémy byly s vf snímačema na váhách, ale to jsem překonal :). Vstupy i výstupy jsou normální symetrické- tedy alespoň u mého kusu. STM 310 má spoustu věcí shodných s STM 610- ty jsem měl taky, ale dal jsem je pryč- velice nízký WAF ( wife acceptance factor) :). Na šrot je jich IMHO škoda,. Když se na ně člověk podívá, maďaři neváhali použít osvědčené součástky světové kvality- motory, hlavy, polovodiče a konstrukce je taky bytelná- nesrovnatelná s komercí- je to prostě PROFI. Samozřejmě potenciál na zlepšení- vylepšení tu je - zejména proto, že jde o opravdu staré- vintage stroje.
BTW co takhle reálný čas- byl na Tvých strojích ?- příp. nenašel by se hotový snímač ??
Neostalo mi vôbec nič z týchto strojov.
Inak keď som bol mladý nadšenec tak som mal aj ešte s dvoma takými radioamatermi spravený hybrid že ostala len full bežiaca mechanika s hlavami a snímačmi okolo mechaniky a všetky záznamové a prehrávacie moduly boli zo Studer B 62-ky a hralo to špicovo.
Čo som spomínal tie konektory,pamätám že to boli také prevlečné skrutkovacie koektory síce podobné XLR Cannon ale nesedeli štandard spolu,skôr mi to pripadalo ako priemyselné vojenské konektory sovietskej výroby,možvo už máš inovovaný kus štandard.Hoď prosím nieke foto aby aj ostatní videli do vlákna decky,kotučaky...potešíme si oko minulosťou a čo Hungary vyrobili.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Toto bol svetový štandard pre master pásy v štúdiách
Prílohy
20200304_102024.jpg
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

daniel00421 napísal: Pondelok, 2. Marca 2020, 20:32 Napr skutočné mastery Collegium Musicum u nás boli na Agfe Per 555-šedý pás alebo Basf SPR 50 čo bol síce čierny pás ale s výraznou striebornou potlačou,potom kopie štandard na Agfa Per 525 pre rozhlasy a TV a to bol taký oranžovo-ružový pás,viac ti k tomu Deep Purple nepoviem.
Daniel, vacsinou sa originalne master pasy archivovali na archivne pasy basf SM468 a agfa PEM468, nizky koeficient kopirovacieho efektu a odolnejsia magneticka vrstva.
A ak by niekto chcel pocut originalny master tape, prvá kopia originálneho studioveho mastra, tu je.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Analogaudioman napísal: Utorok, 22. Septembra 2020, 09:27
daniel00421 napísal: Pondelok, 2. Marca 2020, 20:32 Napr skutočné mastery Collegium Musicum u nás boli na Agfe Per 555-šedý pás alebo Basf SPR 50 čo bol síce čierny pás ale s výraznou striebornou potlačou,potom kopie štandard na Agfa Per 525 pre rozhlasy a TV a to bol taký oranžovo-ružový pás,viac ti k tomu Deep Purple nepoviem.
Daniel, vacsinou sa originalne master pasy archivovali na archivne pasy basf SM468 a agfa PEM468, nizky koeficient kopirovacieho efektu a odolnejsia magneticka vrstva.
A ak by niekto chcel pocut originalny master tape, prvá kopia originálneho studioveho mastra, tu je.
Kde tu je????HM nič nevidím.
Jo čo som spomínal Collegium Musicum tak ver že v 60-70 rokoch o niakej Agfa PEM 468 alebo SM 900 nebolo v socializme chýru,neviem či sa vôbec v tej dobe tieto typy aj robili,napr som videl aj z tej doby do studio multitrack 2 palec pás Agfa PER 525-ku.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman, daniel00421: Pardon, že sem vstupuju, ale pokud tedy můžu tomu zdroji věřit, tak bych zde uvedl roky produkce zmíněných pásů.

BASF SM 468 • 1991 - 2003
AGFA PEM 468 • 1975 - 2003
BASF SM 900 • 1995 - 2003
AGFA PER 525 • 1963 - 1967
AGFA PER 525 Stereo • 1967 - 1981
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Original Master Tape

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Daniel, vacsinou sa originalne master pasy archivovali na archivne pasy basf SM468 a agfa PEM468, nizky koeficient kopirovacieho efektu a odolnejsia magneticka vrstva.
A ak by niekto chcel pocut originalny master tape, prvá kopia originálneho studioveho mastra, tu je.
[/quote]
Kde tu je????HM nič nevidím.
Jo čo som spomínal Collegium Musicum tak ver že v 60-70 rokoch o niakej Agfa PEM 468 alebo SM 900 nebolo v socializme chýru,neviem či sa vôbec v tej dobe tieto typy aj robili,napr som videl aj z tej doby do studio multitrack 2 palec pás Agfa PER 525-ku.
[/quote]

Aha, prepáč, nezobrazila sa fotka. Mám 3 samplery na 468 z vydavateľstva OPUS3, ktoré ma v ponuke vyše 60 albumov na master pásoch. A čo sa týka archívneho pásu 468, s nim sa už v rozhlasoch v 70 rokoch bežne pracovalo. Ja som nastúpil na Novú Scénu v r. 1980 a v našom nahrávacom štúdiu sa bežne používali agfa pásy 468.

Ale ak máte skutočne záujem o originálne master pásy, bude to v najlepšom prípade prvá kópia z originálneho mastru. No nie je to lacná záležitosť. Nahranie jedného 32 min. kotúča stojí v priemere od 200 do 300€. Kto by mal záujem a môže si to dovoliť, môže si taký pás u mňa objednať. Ide o kópie originálnych master pásov vydavateľstva OPUS3 zo Švédska. Kópie osobne kopíruje maestro Jan Eric Persson zo svojich analógových master pásov zo 70 a 80 rokov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"