Operácia lepenie ...

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no to bude pôrod zlepiť túto starenku z 1974 ...
Bola zlepená a včera pri nahrávaní vypínala deck v mieste starého zlepenia - bola použitá vcelku hrubá izolepa. Tak som to miesto odstrihol a bude reparát :)
Super práca pre hrubé chlapské prsty.
Inak BASF C-60
Prílohy
BASF C-60 repair
BASF C-60 repair
BASF C-60 repair
BASF C-60 repair
BASF C-60 vintage cassette 1974
BASF C-60 vintage cassette 1974
BASF C-60 vintage cassette
BASF C-60 vintage cassette
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa oneeeee »

no to bude vážny problém . dať to len do odborného servisu. :lol:
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2279
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa orhore »

Na těch fotkách je vidět, že ten pásek zrovna neoplývá soudržností magnetické vrstvy. Deck se bude trochu zanášet rezavým prachem. Možná kazetku jen nechat v krabičce na poličce a nepoužívat ;)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pravda - len som vyskúšal - hrá prekvapivo dobre v tom decku - bias na hrane - ale aj výšky sú tam ako sa patrí - okrem šumu prakticky bez výhrad - dokonca ide až cez nulu k +2 občas.
Na tak starú pásku výborný výsledok.
No tdk možno by mala ešte lepší výsledok - len nemám tie staré - skúsim zohnať.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa Teslák »

Ahoj,jsem tady nový,sběratel,hifista.Co takhle nějaké udělátko pro spojování pásky,aby bylo vše v geometrické rovině?Tvoří se mi v hlavě prototyp.Ono i něco takového existuje.Nemáte někdo?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák napísal: Sobota, 3. Novembra 2018, 12:31 Ahoj,jsem tady nový,sběratel,hifista.Co takhle nějaké udělátko pro spojování pásky,aby bylo vše v geometrické rovině?Tvoří se mi v hlavě prototyp.Ono i něco takového existuje.Nemáte někdo?
Ahoj,
vítám tě :-).

No takové pomůcky byly na studiových nebo lepších kotoučácích pro domácí užití pevně umístěné - šlo o malou obdélníkovou "cihličku" kovu, ve které byla vybroušená drážka pro šířku kotoučového pásku a rýhy do tvaru X v úhlu 45 a 90° (pokud se nepletu). Takto umístěný pásek se prořízl třeba žiletkou (což asi zrovna odpovídalo šířce té rýhy v kovu) a druhý pásek se seřízl opačně ve stejném úhlu. Pak už se jen tohle slepilo a jelo se dál.

Existovalo něco podobného i pro kazetové pásky, ale to už nikde není k dostání, takže těžko říct, zda to vůbec bylo oficiální nebo to jen někdo zadal do výroby..

Já tuhle pomůcku nikdy neměl a jen jsem přes sebe položil obě pásky a ustřihl. Tím jsem měl jistotu, že při překrytí budou pod stejným úhlem.
V mnoha případech ale toto bylo dost nevhodné, protože při opravách pro mě důležitých materiálů jsem chtěl vystříhat co nejmíň pásku, tak jsem to stříhal jen od oka. Ze začátků jsem se občas o kousek seknul, ale teď to dokážu přesně.

Někdy jsem však zachraňoval i pásky, které byť nebyly přetržené, tak měly třeba z jedné strany pásku zuby - prostě byly jakoby vykousané. Tak jsem musel vzít kousíček lepící pásky, z magnetické vrstvy ji přelepit tak, aby se překryla co nejmenší plocha a pak z druhé už jen přelepit přes celou šířku a zastřihnout.
Ač byla páska vlastně opravená, tak měla v sobě průsvitná místa, což působilo vtipně, ale fungovalo to.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa oneeeee »

sú tam dve drážky , 4 x 04 mm a 6,3 x 04 mm .
Prílohy
lepenie.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2664
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa AdmineR »

To je vyrobene?
Aky matroš?
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa oneeeee »

má to podobné vlastnosti ako silon.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Štvrtok, 27. Septembra 2018, 10:22 no to bude pôrod zlepiť túto starenku z 1974 ...
Bola zlepená a včera pri nahrávaní vypínala deck v mieste starého zlepenia - bola použitá vcelku hrubá izolepa. Tak som to miesto odstrihol a bude reparát :)
Super práca pre hrubé chlapské prsty.
Inak BASF C-60
Ak to nevadí prelep pár mm tak preložiť a zlepiť filmovým,potiažne prehľadným lakom na nehty od našich milovaných,potom cm zlepky pre klasický pás na kotučaky.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421 napísal: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 11:57
Kazetowich napísal: Štvrtok, 27. Septembra 2018, 10:22 no to bude pôrod zlepiť túto starenku z 1974 ...
Bola zlepená a včera pri nahrávaní vypínala deck v mieste starého zlepenia - bola použitá vcelku hrubá izolepa. Tak som to miesto odstrihol a bude reparát :)
Super práca pre hrubé chlapské prsty.
Inak BASF C-60
Ak to nevadí prelep pár mm tak preložiť a zlepiť filmovým,potiažne prehľadným lakom na nehty od našich milovaných,potom cm zlepky pre klasický pás na kotučaky.
Omlouvám se, že se do toho vměšuju, ale tento starý způsob je trochu nevhodný. Když si vezmeš, že to pak ztvrdne, tak to bude mít podobný efekt. Navíc proložit ho přes sebe a slepit ještě k tomu způsobí, že v tom místě bude pásek tlustější.

Neříkám, že sám používám vhodnou techniku, ale s tím co popisuješ jsem se často setkával u starých kotoučů a velmi vyjímečně audiokazet a nedopadalo to moc dobře.
V lepším případě se to jen z nějaké strany utrhlo díky větší námaze na dané místo. A v horším případě se to mohlo rozlepit - zde existovaly dvě možnosti: špatná a nejhorší. Tyto jevy se vyskytovaly i v případě lepících pásků.
Při špatné možnosti se slepka rozpadla vlivem ztvrdnutí a vyschnutí a stalo se tak často třeba v páskové dráze kotoučáku či kazeťáku - výsledé pojidlo se rozdrobilo a osvinilo jakýmsi "práškem" hlavy a kladky.
Při nejhorší možnosti sice pojidlo stále fungovalo, ale rozteklo se a pokud se tohoto defektu včas nevšimlo, prosvinilo to rozteklým lepidlem celou páskovou dráhu kotoučáku. A oproti "prachu" čistit tohle svinstvo je pěkně na pos*ání.

V případě rozteklého lepidla se však děly i takové věci, že se na posledním závitu pásek utrhnul a pokud se to včas nezastavilo, tak to taky projelo přes hlavy..


U pochybných kazet a kotoučových pásků je proto velmi důležité samotný pásek nejdříve prohlédnout třeba ručním převinutím, aby to neprošlo přes hlavy a v případě kazety ji třeba rozdělat, aby to neosvinilo dráhu v kazetě.
Většinou se to dost dobře dá poznat jen na samotném vzhledu a v případě kazety i chodu kotoučů - zda třeba nejdou nějak ztuha nebo není na vnitřních stranách nějaký vizuelně vybroušený proužek..

To co jsem tu napsal jsem se snažil napsat velmi obecně, protože na taková témata by se daly napsat slohovky..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2279
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Operácia lepenie ...

Príspevok od používateľa orhore »

Kéž by se ještě prodávala tato sada na lepení pásků.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"