Predaj kaziet na portáloch v Čechách

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2282
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa orhore »

Analogaudioman napísal: Štvrtok, 31. Októbra 2019, 11:58 Suhlasim s Tebou, nie je to so vsetkymi chromkami take zle. Fuji FRII z r.1982, to je pruser, ale Basfy od 91 roku, to je parada, nemozem sa stazovat, makucky plasticky zvuk, zamatove vysky. Naproti tomu dopovane kobaltove pasky super na vyskach aj vybuditelnost lepsia, ale nemozem si pomoct, tu plasticitu zvuku basfiek a chromiek nedosahuje, zda ju sa mi tie kobalty trochu agresivne, chyba im fajnovost, aj ked taka ta dokonalost tam je. No skratka vonavy chrom je zvukova almazia, aspon za mna.
Mám obavu, že se jedná spíše o absenci středové equalizace, bez které se v kmitočtové charakteristice vytvoří tzv "lavor" (propad na středech). Kobalty nejsou agresívní, jen to hraje rovně oproti čistému CrO2. Já bych to hlavně porovnával s tím co leze do a vylézá ven z magneťáku.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Amen
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: No asi tak nějak, taky mám určitý pocit, ale nechtěl jsem to psát, protože se v tom do hloubky nevyznám. No, udělala jsi to za mě :-).

Navíc nenahrávat je kvůli slabému výstupu mi přijde taky blbý. I taková špatná Chromka, ze které se toho zvuku už moc nevytáhne se dá použít třeba pro nahrávku nějakého Ambientu, kde stejně výšky nebývají nebo rovnou Dark Ambient.
Holt já jsem spíš takovej, že chci využít i to, co by se už normálně použít moc nedalo..



Analogaudioman: Hm, tak tuhle zrovna nemám, ostatně Chromek mám celkem málo. Ty zmiňuješ ale celkem nový kazety, já myslel pravý Chromdioxidy z konce 70. a první půlky 80. let. Sice nevím jak přesně zjistit období prodeje jednotlivých modelů ORWO kazet, ale dle toho co se tam nahrálo to odhaduji takto.

Mimo to, když je na kazetě napsáno "Chromdioxid Hifi", tak to bude ještě ten, který tu každý popisuje jako špatný a ne ten novější či?
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

SilverFox•NSK napísal: Štvrtok, 31. Októbra 2019, 12:34 Analogaudioman: Hm, tak tuhle zrovna nemám, ostatně Chromek mám celkem málo. Ty zmiňuješ ale celkem nový kazety, já myslel pravý Chromdioxidy z konce 70. a první půlky 80. let. Sice nevím jak přesně zjistit období prodeje jednotlivých modelů ORWO kazet, ale dle toho co se tam nahrálo to odhaduji takto.

Mimo to, když je na kazetě napsáno "Chromdioxid Hifi", tak to bude ještě ten, který tu každý popisuje jako špatný a ne ten novější či?
No, ja mam najstarsie chromky Basfy z r.1991 a potom zaciatok r.1994, jedine co som si objednal na skusku kus Fuji FRII, lebo clovek ich mal 85ks a chcel ich predat a bola to moja srdcovka, ake ked som to nahral, plaval zvuk zjednej strany na druhu a naopak, vysky ziadne.

S tymi Orwami ti verim, ta ich fabrika sa po revolucii premenovala na Dessauer Magnetband GmbH a robila aj pod vlastnou znackou chromove pasky. velmi slusnej kvality, v 93 kupila tuto fabriku turecke konzorcium Beko (RAKS) a v r.1998 uz tato fabrika bola minulostou, technologie sa odviezli bohvie kam a fabriku asi novy majitel zrovnal so zemou.

Ja som mal na skusku chromky PDM CMX, ktore boli vyrobene v tejto fabrike a cuduj sa svete, skoro ziadna velka kalibracia, zvuk neuveritelne dobry v celom spektre, najprv som si myslel, ze ide o kobalt, ale omyl, je to vonavy chrom, mozno s pridanim kobaltu, lebo na tej paske vobec necitit vek, hra fantasticky.

https://www.cassettecomeback.com/produc ... f58c&_ss=r
https://www.ebay.de/itm/Leerkassette-MC ... SwMTRdU8CL
https://www.ebay.de/itm/MAGNA-SCR-90-Su ... Sww3tY3UVH
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: Aha, no to bude tím. Já měl to štěstí, že jsem se tady v česku dostal ke starším kazetám a mám na mysli třeba tyto:
CIMG1450.JPG
CIMG1450.JPG (146.32 KiB) 4957 zobrazení
CIMG1395.JPG
CIMG1395.JPG (91.82 KiB) 4957 zobrazení




No já se jinak nebráním ani zničeným kazetám, deskám a kotoučům, v případě kazet a pásků si je opravím a baví mě to, páč z něčeho špatnýho potom dostanu i něco použitelnýho. U desek beru ty zničené i proto, že krom nízké ceny tam je i hudba, která se mi líbí a kašlu na stav, protože jsem rád, že to na desce vůbec mám - lepší než ji nemít vůbec.

Jinak k těm výrobkům ORWO (ORiginal WOlfen) a AGFA WOLFEN jsem tu psal celkem dlouhou slohovku a spíš jsem se dostal do historie začátků než jejich konce..
Ale já spíš slyšel Raks v kombinaci s Basfem a ne Orwem.


No jo, tak Magna kazet mám taky jen pár kousků, ale všechno starší, ty tu pořád ukazuješ celkem nový kousky, o kterých ani nevím - to nemyslím zle, jen konstatuji :-).

Co se týká toho, jak jsem zmínil, že by pro mě byl poklad sehnat zabalené ORWO kazety, tak jsem myslel ty ze 70. a 80. let. To je něco k čemu se asi nedostanu a hlavně i proto, že nemám možnost nakupovat ze zahraničí.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2669
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa AdmineR »

tieto celopriesvitné možno hrajú ok, lebo sú novšie (najnovšie), ale dizajnovo sa mi vôbec nepáčia (To: Analoaudioman)
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2669
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa AdmineR »

To Nikolas: tie staré zabalené boli väčšinou len v priesvitnom obyčajnom celofáne ...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Jo, tak s potiskem bych ani nepočítal, spíš by šlo jen o to, že kdybych nějakým záhadným způsobem měl možnost získat ty ORWO kazety zabalené a větší množství, tak fólie by mi dala určitou jistotu, že jsou naprosto nové, tedy nikdy nenahrané, kdežto u kazet bez fólie, kde sice není žádný záznam a nejsou na nich žádné známky použití, tak už nemám jistotu, jestli třeba nebyly nahrané a pak je někdo jen smazal..

Jenže ono když se nepohybuju po zahraničních webech, hlavně proto, abych se akorát nenervoval z toho co mít nemůžu, tak ani netuším zda by třeba drobná šance něčeho takového byla, kdybych třeba požádal někoho o zakoupení..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Nstar »

IEC normy su to, dokonca Basf vyrobil referencne kazety pre tieto
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Ono to s tymi kazetami je celkom biedne. Nemecke true-chromky degradovali, TDK kazety sa zasa zmrstuju, dosledkom coho vznika pozdlzny lom pasky, tzv. railroading. Este ze Maxell, Sony su zatial v pohode.
Mne na tych nemeckych chromkach ani nevadi ta mala uroven nahravky, ono je to ciastocne vykompenzovane velmi nizkym zakladnym sUmom. Vadi mi, ze pustaju akesi neviditelne mastne svinstvo. Zamasti to paskovu drahu a cela nahravka je uletena.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

FixYourAudio napísal: Štvrtok, 31. Októbra 2019, 15:46 Ono to s tymi kazetami je celkom biedne. Nemecke true-chromky degradovali, TDK kazety sa zasa zmrstuju, dosledkom coho vznika pozdlzny lom pasky, tzv. railroading. Este ze Maxell, Sony su zatial v pohode.
Mne na tych nemeckych chromkach ani nevadi ta mala uroven nahravky, ono je to ciastocne vykompenzovane velmi nizkym zakladnym sUmom. Vadi mi, ze pustaju akesi neviditelne mastne svinstvo. Zamasti to paskovu drahu a cela nahravka je uletena.
Mam taky dojem, ze si Velmi nevyberieme. Ja som si urobil take mensie zasoby kaziet na zimu :D
V rozumnom pomere mam sony kazety ferokobalt UXS, UXPRO, SR, METAL-XR vsetko rocniky 1996, Black Magnetite MAXELL XLIIS posledny rocnik 1998, ferokobalt BASF CM II - 1996, chrom 1995, Philips MCX - 1993 chrom, ferokobalt FUJI JP-II, JP-1S, a na ceste su PDM CMX CHROM.

Prosim ta, ako sa prejavuje ta mastnota? Nezacne nahodou drhnut aj nova kazeta? Ako sa to u teba prejavuje?
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechác

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

AdmineR napísal: Štvrtok, 31. Októbra 2019, 13:58 tieto celopriesvitné možno hrajú ok, lebo sú novšie (najnovšie), ale dizajnovo sa mi vôbec nepáčia (To: Analoaudioman)
Myslis tie PDM? Mne to vcelku netrha zily, nahodou pekna kazeta, ved tie priesvitne su pomaly aj tak vsetky na jedno kopyto :lol: ,hlavne, ze obsah ma co povedat, navyse nie su lepene, daju sa rozobrat a maju kovovu tieniacu dosticku, co je velke plus, tak sa da obsah prestahovat do dizajnovejsej kazety.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"