Predaj kaziet na portáloch v Čechách

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Pani moji,

Dostal som sa klikom na sbazar v Cechach a pozrel po com sekaju kazety a to je teda riadny masaker. Obycajne kazety, co tu idu na Slovensku po eure dvoch tam sekaju aj po 3-4-5 eurach v prepocte. O kvalitnych kazetach ani nevravim, zakladne chromky zacinaju pomaly od 10€ vyssie.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no - niektorí ľudia zo všetkého urobia exkluzívny obchodný artikel - napr. viď Cibetková káva :lol:
450€/kg opičích bobiek :mrgreen:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Hasterman »

A aj sa za tú cenu predajú???
Mňa nezaujíma po čom sa predávajú, ale za koľko sa reálne predajú. Problémom sú obyčajné kazety cro2. Myslím také obyčajné Sony ux, tdk SA po roku 1990 ktorých bolo pár rokov dozadu veľmi veľa a pre zberateľa neboli zaujímavé. Boli to kazety na používanie a predávali sa po kartónoch. Lenže po niekoľkých rokoch sa aj ich počet znížil vplyvom nahrávania a ich cena sa vyšplhala na úroveň zberateľských kaziet. Dnes sa už dá ľahšie kúpiť Sony UX-S z roku 1986 ako novšia z roku 1996.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Kazetowich »

To je to, že nové TDK, BASF, SONY a iné kvalitné kazety sa už nikdy nebudú vyrábať.
Tak ten kto má zásoby, vyhral.
Na druhej strane kazety starnú - a dnes nahrať chromku = skoro nemožné (s výnimkou novších alebo nepravých / kobalt?)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa orhore »

Kazetowich - že použití čistého CrO2 je slepá cesta se zjistilo naštěstí brzo. Ty kazety jsou dnes jen na ozdobu. Všichni výrobci přešli na jiný materiál, který má stejné a nebo podobné vlastnosti typu II. Že je to jen Fe2O3 dopované kobaltem někoho trápí? Myslím, že ne, protože i po letech se na to dá nahrávat bez problémů.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Kazetowich »

alebo sa im nechcelo platiť BASF-u ťažké prachy za licenciu na chrom ? Tak si pomohli ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Každopádne dnes je taká TDK SA je o niečom inom ako nejaký pravý chromdioxid ... teda TDK je stále normálne použiteľná.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa orhore »

To nevím zda v tom byla i licenční politika. Vždyť i samotný Basf pak začal vyrábět kazety bez čistého chromu.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Možno Erik vie viac o tom a napíše. On to sleduje ako pes údené :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No, já spíš myslel, že tato situace je naopak, že tady se dají vesměs najít kazety levně, ale když jsem koukal za kolik se prodávají u vás, tak to bylo mnohem dražší..
No je pravdou, že třeba ty Philips CD one nebo co to bylo, tam prodával za 0.5€ za kus a to jsem od něj chtěl vzít klidně i ten jeden karton, jenže než jsem měl trochu peněz, tak inzerát zmizl..

Jinak jo, zase neříkám, že tady taky nejsou prasata, jsou a pořádně svinský, taky právě proto se ani nesnažím hledat nové, zabalené kazety, nemá to význam..


Jinač teda, že odbočuju, nějak nevím co pořád máte s tím Chromdioxidem, možná se pletu, ale zas tak špatný to nemusí být - takto označenou ORWO kazetu jsem nahrával a zvuk byl super.. Je tedy pravdou, že pak jsem měl jiný kus kazety se stejným označením, ale ta už toho moc nedala. Obě ale byly Chromdioxidy..
Ale skladování a používání můžu jen stěží zjistit, samozřejmě jsem je nezískal nové.

Tyjo, mít šanci získat ještě zabalený ORWO kazety, to by byl nářez..tedy aspoň pro mě..
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa moniatko »

Neviem čo máte proti chromkam... To že sa zle nahrajú neznamená, že sú zlé. Napadlo vás niekedy, že to môže byť zlým nastavením magnetofóna?
Včera som sa trošku vzdelávala a nemyslím si, že by "pravé" chromky boli nejaké vadné... Ale tiež som zistila, že je veľmi málo strojov, čo ju dokážu nahrať, pretože väčšina je nastavená podľa nových reguli (alebo ako sa povie tým predpisom)
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Predaj kaziet na portáloch v Čechách

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

SilverFox•NSK napísal: Štvrtok, 31. Októbra 2019, 11:44 No, já spíš myslel, že tato situace je naopak, že tady se dají vesměs najít kazety levně, ale když jsem koukal za kolik se prodávají u vás, tak to bylo mnohem dražší..
No je pravdou, že třeba ty Philips CD one nebo co to bylo, tam prodával za 0.5€ za kus a to jsem od něj chtěl vzít klidně i ten jeden karton, jenže než jsem měl trochu peněz, tak inzerát zmizl..

Jinak jo, zase neříkám, že tady taky nejsou prasata, jsou a pořádně svinský, taky právě proto se ani nesnažím hledat nové, zabalené kazety, nemá to význam..


Jinač teda, že odbočuju, nějak nevím co pořád máte s tím Chromdioxidem, možná se pletu, ale zas tak špatný to nemusí být - takto označenou ORWO kazetu jsem nahrával a zvuk byl super.. Je tedy pravdou, že pak jsem měl jiný kus kazety se stejným označením, ale ta už toho moc nedala. Obě ale byly Chromdioxidy..
Ale skladování a používání můžu jen stěží zjistit, samozřejmě jsem je nezískal nové.

Tyjo, mít šanci získat ještě zabalený ORWO kazety, to by byl nářez..tedy aspoň pro mě..
Suhlasim s Tebou, nie je to so vsetkymi chromkami take zle. Fuji FRII z r.1982, to je pruser, ale Basfy od 91 roku, to je parada, nemozem sa stazovat, makucky plasticky zvuk, zamatove vysky. Naproti tomu dopovane kobaltove pasky super na vyskach aj vybuditelnost lepsia, ale nemozem si pomoct, tu plasticitu zvuku basfiek a chromiek nedosahuje, zda ju sa mi tie kobalty trochu agresivne, chyba im fajnovost, aj ked taka ta dokonalost tam je. No skratka vonavy chrom je zvukova almazia, aspon za mna.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"