Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

daniel00421 napísal: Nedeľa, 23. Februára 2020, 10:34 Ja som uvažoval aj nad tými chromkami SOCIMAG,čo sú zač,skusenosti máte ?Predajná cena aj s poštovným v 100ks vychádza dobre,poraďte zaujímať,nezaujímať sa o to.
Myslel som tieto na foto nižšie:
Myslím že až tak strašnú újmu by to nemuselo mať,určite lepšie ako produkty z china a singapuru,predsa je to len výroba z EU.
Prílohy
s-l1600 (4).jpg
s-l1600 (5).jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Inak skončila aukcia a nik nekúpil,predávajú sa tak tie 5-10 kusové sety ale nik nemá záujem o celok 100ks tých Socimag chrome .
Čakám že by niekto vyliezol so 100ks aukciou za dobrý peniaz na trebars TDK AD,SA,SA-X,alebo Maxell UD,UD I,UD II a tak.
Inak na USA Ebay sú ceny kaziet stále dobré ale tá pošta a potom vo vyššom náklade aj clo stále.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

No tak si to vezmi takto: aké máš výsledky a skúsenosti s Basf Chrome výroby pred rokom 1995 a chromkami Agfa, alebo inými EU chromkami? Tak toto bude podobné. Tieto konkrétne nemám, jedna do zbierky by mi bohate stačila, mám len novšie verzie od Socimagu pod značkou Tudor a MIG
https://ez647.sk/cc/tudor_cr.html
https://ez647.sk/cc/mig_hd.html

U Tudor CR je na Akai vhodné nahrávať max 0db, a výstup je slabší o 4db oproti vstupu, tak podobne som to mal so všetkými chromdioxidmi, u tej MIG to isté, za predpokladu že sú pásky v dobrom stave. Ale vieme že boli medzi nami veľký vyznávači chromdioxidu, takže im by sa to hodilo.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Nedeľa, 23. Februára 2020, 11:00 daniel , máš na výber .
https://picclick.it/6-x-SOCIMAG-DC-II-9 ... 78093.html
Jo ale ja som megaloman,mám rád balíčky s veľkým obsahom,nie pár kusmi s veľkým poštovným.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Aj pásy do kotučakov kupujem od ca 30-50ks naraz,trebárs aj hrané a vždy min za 50% sú OK.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nákupy na kusovky ma nezaujímajú a ak nevyužijem posuniem predaj od seba ďalej.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Živý príklad keď som nakupoval a oslovoval na konkurenc fore SLOVA...t množstvo pásov na AL cievkach Maxell XL a TDK všetci,bude dobrá cena ber,odkupime a tak,som sa nechal namotať a poskupoval a nakoniec málokto chcel,max tak po kuse,dvoch a ešte či nedám za 30 a podobne,hovno,kusovky sa dodnes predávajú za 50-60 v supro stave a ja ešte som aj každý kus doma kontroloval,odmazával na čisto demagntizerom,lepil nové zavádzačky aj...všetci za euro si išli vrtať do kolena,som si povedal že nebudem robiť za dobrotu na žebrotu.A že pošta zdarma a tak,som im rovno povedal,chceš dobrú cenu,kúp 10 kusov a už ostali všetci mŕtvy a nehlásil sa nik.Kurňa ak aktívne bežím na mašine tak aj riadne krmiť musím,mylim sa ,som len ja taký blbec ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

S tým súhlasím, akurát ja mám rád veľké balíky ale každá kazeta musí byť iná, aby som vykŕmil svoju zvedavosť a web. Pri veľkých presunoch jedného typu kazety sa rád zveziem, ak to niekto kupuje že sa mi ujde jeden kus. Už teraz mám doma toľko prázdnych kaziet žeby mi mali vystačiť do konca života na nahrávanie.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jednoduchá matematika ak mi niekto ponuka 5ks materialu trebars po 4 Eur a má 100 ks a dohodnem sa s ním že beriem po 2,50 všetko a pošta sa zvýši o 30,furt je to pre mňa na kus výhodné tak dohodnem a beriem všetko ale ak potom oznámim že kus tu na SK predám za 3,50 aj s poštovným všetci zavrú oči tak nech si berú po kusovke za 4 a plus poštovné,nerozumiem dodnes tomu,ľudia nevedia počítať,nenakupujú vo väčšom,aj tak budú do buducna potrebovať,a znova a ešte drahšie potom budú kupovať.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

daniel00421 napísal: Nedeľa, 23. Februára 2020, 10:25
EZ647 napísal: Sobota, 22. Februára 2020, 11:51 Aha, no aj tak by ma zaujímal skutočný rok výroby týchto kaziet, zatiaľ som sa nedopátral a všetko som len hrubo odhadoval.
Jo je to vlasne moniatko kšeft len som sprostredkoval,objednal a vyplatil pre ňu.Príde to ku mne a ak bude poskytnem info a foto,aj odbalím.
Moj? Ved ty si si to nasiel. Ja som sa len pridala...
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

daniel00421 napísal: Nedeľa, 23. Februára 2020, 11:30 Jednoduchá matematika ak mi niekto ponuka 5ks materialu trebars po 4 Eur a má 100 ks a dohodnem sa s ním že beriem po 2,50 všetko a pošta sa zvýši o 30,furt je to pre mňa na kus výhodné tak dohodnem a beriem všetko ale ak potom oznámim že kus tu na SK predám za 3,50 aj s poštovným všetci zavrú oči tak nech si berú po kusovke za 4 a plus poštovné,nerozumiem dodnes tomu,ľudia nevedia počítať,nenakupujú vo väčšom,aj tak budú do buducna potrebovať,a znova a ešte drahšie potom budú kupovať.
Daniel, to je preto, lebo ludua asi nevyuzivaju tak casto a nepotrebuju toho hory.
Ja som stejna ako ty. Radsej dam vela penazi ale na VYHODNY nakup, ako malo penazi pre uzernika!
Ale zas. Ja tolko nenahravam a je toho moc co mam doma. Snad sa to zmeni. Rada by som si viacero albumov zarchivovala, nuz ale casu treba na to vyhradit. Aj to bude : )
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"