Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

moniatko napísal: Streda, 26. Februára 2020, 13:01 Krasa krasa : )) pekne ty!
Niekedy ma naucis obchodovat :D
Zaujímavé je,mám už potvrdený nákup,tri dni vypisujem týpkovi že chcem zaplatiť a aby upravil fakturáciu poštovného na spoločný balík a zaplatil jednotnú sumu a nehlási sa,faktúru od neho stále nemám,tak čakám,nemôžem mu platiť.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

moniatko napísal: Streda, 26. Februára 2020, 13:01 Krasa krasa : )) pekne ty!
Niekedy ma naucis obchodovat :D
Tak poslal rechnung fakturu na uhradu,nemá Pay Pal tak idem zajtra do banky urobiť prevod na jeho účet,všetko s udajmi mi poslal,celková suma aj s poštovným cez 94 Eur,vychádza kazeta kus na 1,65 Eur,na chromky tej doby myslím slušné.Inak za 60ks kaziet rovno poštovné samostatne 14 Eur chce,ako je to možné že španiel za 100 ks Tudor chcel 55 ???
Pošta z nemecka cez Hermes pomaly ako u nás domáca na váhu.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tie chromky asi nebudú už moc dobré (slabé vybudenie) na nahrávanie - ale oko potešia to áno.
Pravý chromdioxid (Basf) najviac podlieha času ... ako sme tu zistili.
XLII od Maxellu by mohol byť ok.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 550
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Hasterman »

daniel00421 napísal: Nedeľa, 1. Marca 2020, 12:23
moniatko napísal: Streda, 26. Februára 2020, 13:01 Krasa krasa : )) pekne ty!
Niekedy ma naucis obchodovat :D
Tak poslal rechnung fakturu na uhradu,nemá Pay Pal tak idem zajtra do banky urobiť prevod na jeho účet,všetko s udajmi mi poslal,celková suma aj s poštovným cez 94 Eur,vychádza kazeta kus na 1,65 Eur,na chromky tej doby myslím slušné.Inak za 60ks kaziet rovno poštovné samostatne 14 Eur chce,ako je to možné že španiel za 100 ks Tudor chcel 55 ???
Pošta z nemecka cez Hermes pomaly ako u nás domáca na váhu.
Veľa predajcov zníži cenu a navýši si to na poštovnom. Alebo naopak. Poštovné free, ale kazeta stojí 10 euro. To sa oplatí ak kupuješ jednu. Nezaplatíš 5+7 pošta, ale iba 10 euro. Ak by si však už chcel kúpiť dve a viac, tak tá pošta free ťa nakoniec stojí viac. Ale veľa záleží aj na dopravcovi akého si vyberie. Veď aj u nás v tak malej krajine sú obrovské rozdiely v desiatkách euro na poštovnom za taký istý balík a na tú istú adresu. No skrátka každý si može napísať poštovné aké chce on, Je to iba jeho vôľa či tam napíše free, alebo milión euro a je na zvážení kupujúceho či to akceptuje alebo nie.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a poslal mi teraz súkromnú správu mimo Ebay,že ak tento obchod riadne uzavrieme má pre mňa ešte doma a že počká ca.po 20ks premium kvalita Maxel UD XL II a TDK SA-C všetko 90 min.
Asi sa chce presvedčiť či som spoľahlivý.
Jo čo sa týka predtým tých Tudor,našiel som staršiu komunikáciu s týpkom španielom,že 50 Eur poštu mu zadal Ebay,že on sa o to nestará,len odovzdá prepravnej spoločnosti a Ebay Garantie to spracúva a berie si za to 22 % za vybavenie pošty a 12% zo sumy sofort predaja.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ano a spomínam si že pár rokov dozadu som USA kupoval niaky kotúčák a tiež to išlo cez ten Ebay garantie a veľmi mi to uľahčilo príjem rovno dodaním na adresu,viem že to bolo cez 600 dolárov nákup a nemusel som isť cez colné onanie pretože pri platbe som mal aj rovno zahrnuté colné poplatky a išlo cez konanie automaticky a prišlo rovno domov kurierom,možno fakt predajca musí niečo za to dať ale odpadajú mu výpočty nákladov a aj kupujuci to má v garanciia odpadajú okolo zbytočné komplikácie.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 550
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Hasterman »

No tak to je skôr raritou. Veľmi málo predajcov z EU je zapojených do tej ich dopravy. To je skôr vlastnosť Američanov. Má to výhodu že clo zaplatíte hneď a netreba to dodatočne riešiť, ale zas čakáte na balík dlhšie a aj tá pošta je niekedy drahšia. A hlavná nevýhoda je že predajca vám ani nevie skombinovať dopravu ak si zakúpite viac položiek pretože tá platba sa rozdelí na dve zložky a nejde celá predajcovi. Takže tu tých 50 euro môže byť pravdivých. Nejde to priamo od predajcu k vám.
Ale pri predaji v rámci EU je to len ďalší článok čo si od vás vezme peniaze za nič. Je to naozaj dobre iba k tomu že sa vyhnete colníci pri nákupe mimo eu, čo je v mojom prípade úplne jedno keďže bývam kúsok od nej.:)
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

niečo dnes prišlo :lol:
Prílohy
dynavox cinch kable
dynavox cinch kable
dynavox cinch kable
dynavox cinch kable
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ešte foto konektorov
Prílohy
dynavox cinch kable
dynavox cinch kable
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Teslák »

daniel00421 napísal: Utorok, 25. Februára 2020, 22:13 Tak a zatial mám podchyteného maníka z Ebay,dve hoďky sme boli spolu teraz on line,mal vystavené niake otvorené kazety vo voľnej aukcii a upravil a dal hotovú cenu čo som ihneď potvrdil a mám,nemec a nechcel obchodovať s nikým len Nemcami a nikded inde,sme kecali po mail o elektronike a tak a dal mi za sofort zatial čo vidíte dole na foto,je to moje a tiež otvorená pošta že do 100ks kaziet vie poslať za 25 Eur,zajtra vystaví nieke TDK SA že tak za 40ks,tak čakám kedy mi na mobile cinkne že je a idem na to.Kúpa stále nie je uzavretá,až potom čo si zakúpim a poviem mu že už na balík stačí.Upozorňujem že ide o použité kazety v top stave,sú zatial bez poštovného potvrdené a moje:cena zatial čo je komplet na foto zatial bez poštovného 68 Eur.
40 ks Basf chrome,a 10+10 Maxell chrome,všetko stará poctivá kvalita 80´tych.Začína sa mi plniť sen minulosti.
Vypadají ,že jsou v krásném stavu .!
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Pondelok, 2. Marca 2020, 13:49 ešte foto konektorov
Čo si za to dal ?Viem ti spraviť profi studio káble v metráži ako potrebuješ,osadené Neutrik/Rean konektormi a studio seriou káblov od fy.Cordial alebo Summer.Tiež podľa záťaže a výkonu rôzne priemery žíl z bezkyslikatej mede repro káble osadené vydličkami,banánikmi aj,aj symetrie XLR a v podstate všetko audio kabeláže nie HI RES,HI-END ale v protokole studio standard-u.
Ma zaujíma čo si dal za tých pár cm hotového značkového káblu.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

28 euro + posta
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"