Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Pardon, že do toho vstupuju, ostatně do tohoto vlákna jsem napsal jen 9x, tak to zarovnám na 10 :-).

Já osobně teda spíš balíky jen přijímám než aby se mi poštěstilo něco odeslat (v poměru asi 95/5), ale když už jsem něco posílal, tak jsem to vypsal na podací lístek a taky jich pár mám doma, kdyby něco, tak ať nečučím na poště.
I když nemám ČP rád jako takovou, tak ruční vypsání mi přijde lepší než to tisknout doma a jsem rád, že tato drobnost ještě nepřešla do nucené digitalizace. Možná v tom vidím i trochu nostalgie - tedy staré techniky (líp to popsat neumím, snad mi je rozumět).
Tiskárnu tedy mám, je skoro jak nová, ale protože bych potřeboval tisknout tak asi jednou za rok, tak je to pro mě zbytečný i kdyby nebyla inkoustová. Časem se to třeba změní a začnu tisknout, ale myslím, že adresy na balík i podací lístek budu stále chtít řešit ručně.

To jen takové rozepsaní :-). Snad to nevadilo.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

A áno, tvoj je tam tiež :D
Tešíme sa spolu s ostatnými,ale prosím ťa ako potom píšeš do podacieho lístka mail adresu atel.číslo aby mňa prijímateľa včas upozornila pošta mailom alebo SMS že balík je už tu u mňa na pošte ?
Elektronicky podané no problem.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

K tomuto k vianociam:
asi pred 10 rokmi sme si u kamaráta robili vianoce na druhý krát v máji a to preto že zabudol rodine odovzdať niake darčeky.Zišli sme sa na žúrku na celý víkend,v sobotu sa chľastalo že rovno zapime ďalší rok silvester,kto mohol ostal dospávať opicu aj v pondelok,čo bolo že podmienkou musí každý niekoho obdariť jedným darčekom podľa vlastného výberu a čo nezabudnem...ten to čo to organizoval dostal starý vysávač ten rúrku štandard a hneď že kto to,akurát sa mu odpálil jeho domáci a že ide vysať z krbu popol cez tú redukciu toho plech kýbla,krbári to poznáte ale bol taký chytený alkoholom že pripol hadicu na výful a upratoval obývačku celý ďalší týždeň,nosí ešte aj okuliare,vyšol z baráku a keď dal oku dole,jak z grotesky s tým šedým ksichtom a okule okolo očí,nezabudnem,sme jeli v chľaste bez pauzy 3 dni.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Možno to bude vyzerať ako reklama, ale nie je.
Ja som tiež dosť neprístupný novým veciam, ale po posledných skúsenostiach so službou zásielkovňa, by som ja osobne inak balík neposielal.
Je to rýchlejšie, lacnejšie a žiadne rady na pošte.
Rýchlosť: Minulý týždeň dva balíky z Čiech, podané jeden deň, druhý deň som si to vyzdvihol. Jeden balík z Chomutova a ten druhý už neviem.
Nainštaloval som apku, zadal údaje a priamo cez telefón vypíšem adresáta, uhradím dá mi to kód, na základe ktorého prevezmú balík a hotovo.
Balik z Čiech stojí 85 českých, od nás tam 3,30.
Ak sa bude dať, už nikdy nebudem niesť balík na poštu, pretože táto služba je lepšia ako klasická pošta.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 21. Februára 2021, 19:54 Pardon, že do toho vstupuju, ostatně do tohoto vlákna jsem napsal jen 9x, tak to zarovnám na 10 :-).

Já osobně teda spíš balíky jen přijímám než aby se mi poštěstilo něco odeslat (v poměru asi 95/5), ale když už jsem něco posílal, tak jsem to vypsal na podací lístek a taky jich pár mám doma, kdyby něco, tak ať nečučím na poště.
I když nemám ČP rád jako takovou, tak ruční vypsání mi přijde lepší než to tisknout doma a jsem rád, že tato drobnost ještě nepřešla do nucené digitalizace. Možná v tom vidím i trochu nostalgie - tedy staré techniky (líp to popsat neumím, snad mi je rozumět).
Tiskárnu tedy mám, je skoro jak nová, ale protože bych potřeboval tisknout tak asi jednou za rok, tak je to pro mě zbytečný i kdyby nebyla inkoustová. Časem se to třeba změní a začnu tisknout, ale myslím, že adresy na balík i podací lístek budu stále chtít řešit ručně.

To jen takové rozepsaní :-). Snad to nevadilo.
toto vlákno je pre všetkých, nezáleží kto koľko príspevkov dáva =D mohol by si sa aj ty niekedy podeliť o "balíkový deň" : )
a čo sa týka tej nostalgie, chápem, čo si chcel povedať, pre mňa je to tiež príjemnejšie než sa obťažovať s milión funkciami internetom, tlačiarňou a neviem ešte čím všetkým.... pre mňa sú tieto digitálne stroje dobré akurát tak na zábavu a koníčky. Keď to naozaj potrebujem tak ma ten digitál lúbi zradiť...
daniel00421 napísal: Nedeľa, 21. Februára 2021, 20:03 A áno, tvoj je tam tiež :D
Tešíme sa spolu s ostatnými,ale prosím ťa ako potom píšeš do podacieho lístka mail adresu atel.číslo aby mňa prijímateľa včas upozornila pošta mailom alebo SMS že balík je už tu u mňa na pošte ?
Elektronicky podané no problem.
Na podacom lístku máš kolónku TEL ČÍSLO/EMAIL takže áno, vyplnila som ti tam číslo a mal by si dostať SMS, opýtam sa na pošte, či môžem dať to aj to, nech je istota dvojnásobná, ale zatiaľ som nikdy nemala problém, že by adresát nevedel o balíčku. Ja ti zajtra pošlem aj sledovacie číslo, takže to môžeš pokojne aj sledovať kde to je
Stano napísal: Nedeľa, 21. Februára 2021, 20:53 Možno to bude vyzerať ako reklama, ale nie je.
Ja som tiež dosť neprístupný novým veciam, ale po posledných skúsenostiach so službou zásielkovňa, by som ja osobne inak balík neposielal.
Je to rýchlejšie, lacnejšie a žiadne rady na pošte.
Rýchlosť: Minulý týždeň dva balíky z Čiech, podané jeden deň, druhý deň som si to vyzdvihol. Jeden balík z Chomutova a ten druhý už neviem.
Nainštaloval som apku, zadal údaje a priamo cez telefón vypíšem adresáta, uhradím dá mi to kód, na základe ktorého prevezmú balík a hotovo.
Balik z Čiech stojí 85 českých, od nás tam 3,30.
Ak sa bude dať, už nikdy nebudem niesť balík na poštu, pretože táto služba je lepšia ako klasická pošta.
ja som so zásielkovňou prišla do kontaktu raz a bolo to super, ale odosielať cez to neviem a nie som tak pokroková aby som bola všade registrovaná, ja zostanem pri klasike Slovenskej Pošty. Podľa mňa jej služby nie sú také zlé. Ale samozrejme Zásielkovňa mi príde dosť dobrá služba, to sa musí nechať.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Stano: Jo, přes ni mi už taky chodily balíky, ale nevim, osobně mi to přijde na stejno - čekám tam nebo tam.. A díky velké oblibě téhle záležitosti mi přijde, že jsou fronty i delší než na ČP. Jo, jedinou výhodu vidím v nízkém poštovném, to uznávám.
Co si teď ČP vymyslela novinku, že není potřeba občanka, ale přijde na mobil jen nějaký kód, který se nadiktuje pošťákovi (pokud se zrovna nevyse..kašle na doručování), tak jsem ho před pár dny použil při vyzvednutí na poště a překvapivě jsem to měl i přes frontu vyzvedlé do pár minut..
Dřív ty kódy sice neměli, ale taky jsem párkrát čekal jen asi 2-5 minut i když byl nátřesk, jindy jsou ale schopní to vytáhnout na 20-30minut.. Holt když z 8 přepážek funguje 1-2.

Když pominu klasickou situaci, že je ČP schopná doručovat balík už druhý den po odeslání, ale zrovna když jsem v práci, tak Zásilkovna taky umí doručovat, ale jen někdy, takže nechápu jak odesílateli říct, aby mi to radši poslal dom než tam..

Jinak co se týká aplikací do mobilu a jakoukoli práci s ním, tak na to ti řeknu jen jedno :-D - já mám Sony Ericsson C905.


---

moniatko: No já to myslel jen ze srandy, že semka jsem napsal jen 10x a navíc mimo téma, tak mi to bylo trochu blbý - no ale tento další příspěvek (viz výše) taky jde mimo téma :-?.

Hm, taky jsem už vícekrát přemýšlel nad tím, že semka jsem vlastně v tomto duchu nehodil jediný příspěvek, ono totiž mi to přijde blbý sem jen plesknout fotku bez podrobností a když už bych se tu měl rozepisovat, tak ten článek spíš zařadím do jednoho ze 3 vláken v Naše poklady - a články jsou to svou délkou bez nadsázky, viz třeba
viewtopic.php?f=58&t=2125&start=24#p22344
viewtopic.php?f=58&t=1082#p10694
viewtopic.php?f=58&t=1884#p16316
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

No Foxi chápem, že sa rád vyjadríš k svojim kazetám, ono to tu ani nevadí, ale napr. aj ja detailnejšie rozoberám kazety inde než tu. Samozrejme občas sa zabudnem a sú tu viaceré offtopic debaty, ale aspoň nás to baví a je sa o čom rozprávať : )
To stačí odfotiť zabalenú krabicu "Aha čo mi došlo" a už sa ťa pýtame čo tam je a hneď je príjemná debata na svete :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Tak přijde mi to lepší o tom něco napsat, to jak jsem k dané věci přišel je vesměs klasika, ale někdy se najdou i malé drobnosti, které to hned spestří :-).
Osobně jsem rád, že je tu volnost a nepraktikuje se tu banování. Ovšem za určitou dávku odboček :-).

Jo tak, tajemná krabice, no kdyby jsi viděla všechnu moji sbírku, tak bys nevěděla, kterou krabici řešit dřív :-D.
Jako jo, hodně věcí nemám v krabicích, ale těch beden mám za ty roky plno.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Balík na dnes, tak dnes mi dorazila len taká lacnota, tie 5packy sú poškodené, tak aspoň môžem bez výčitiek svedomia nahrávať, ale že čo dokáže poškodený obal urobiť s cenou :lol: Všetky obaly na kazetách by sa mali rozsypať a viac by neexistovalo toto cenové šialenstvo.
IMG_20210222_135235.jpg
IMG_20210222_135352.jpg
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Hasterman »

Tie XLII-S sú veľmi dobré na nahrávanie, ak bola cena nižšia kôli fólii o to lepšie. Rád na ne nahrávam a určite budeš spokojný.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ďakujem Moniatku za druhé vianoce,už prišlo,fakt pekne zabalené.ĎAKUJEM?ĎAKUJEM?ĎAKUJEM.
To sa bude Alpínek kalibrovať.
Prílohy
P1060604.JPG
P1060605.JPG
P1060606.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Alex Rubin
priekopník pioneer
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 12. Februára 2021, 12:00
Bydlisko: Moscow, Russian Federation
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Alex Rubin »

Zdravím vás z Japonska: viac ako 5 kg vynikajúcich japonských kaziet (hlavne Sony, TDK a Maxell, ale aj LO-D a Magnax).
Prílohy
IMG_5314.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"