Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10255
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak to bude podpásovka keď vydám tie testy čo píšem dneska už od rána, lebo mám pár nepekných vecí ohľadne tých modrých basf CSII.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Nebude, prečo by bola?
Tieto Basf a priamo s tým nápisom fantastic sound, sú vrelo doporučované. Ako ak mám zmätok v nejakej značke, tak Basf.
Minule boli vychválené tieto
IMG_20201218_203635.jpg
Že vraj identický pás ako v reference master, s tým, že zmes od basf vychádza zo zmesy XLIIS, a v staršom modely TPII bola priamo zmes maxell.
Tak vraveli múdrejší, ja som len počúval a šúchal nohami. :lol:
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa janvys »

EZ647 napísal: Pondelok, 28. Decembra 2020, 16:31 tak to bude podpásovka keď vydám tie testy čo píšem dneska už od rána, lebo mám pár nepekných vecí ohľadne tých modrých basf CSII.
No pokud si tyhle Basfy kupoval od tvého ""dodavatele"" který je proslavený plesnivýma kazetama, pak bych se ani nedivil :lol: :lol:

Já na ně zrovna včera nahrával a nemůžu říct nic špatného. Nebyl tam žádný výpadek, zvuk byl čistý, oba kanály naprosto shodně, zvuk sice trošku uřízlý ve spodních kmitočtech, které jsem ale dotlačil zpátky pomocí EQ, takže OK. Jak jsem psal - za ty prachy - dobré.
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Tak dnes mi prišli skutočné poklady, je ich už veľmi málo medzi zberateľmi a fakt sa ťažko zháňajú, maxell Vertex okolo mňa tento mesiac prešiel 5 krát, tak som si povedal, že na ňu ešte mám čas, ale toto keď som zbadal nedalo sa inak len kúpiť,
Tadááá!!!
IMG_20201229_112709.jpg
Jedna má trošku poškodený obal, no ale takejto raritke to odpustím.

Ešte musím doplniť, že som ich musel reálne kúpiť + poštovné.
Čiže trhom určená cena za kazetu Tesco je 3 eurá + poštovné, teda ak by ju niekto odo mňa strašne chcel.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa janvys »

U nás v Tesco jako poslední kazety prodávali čínské ACME po 15Kč/ks. Tyhle si ani nepamatuji že bych někdy viděl.
SONY ES
Roman
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Streda, 23. Decembra 2020, 10:18

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Roman »

Taky mi tuhle přišlo
Prílohy
IMG_20201222_160012_216.jpg
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

IMG_20210104_122355.jpg
Dnes mi prišlo toto, neskutočne sa mi páči tento dizajn od basf, ale skoro nič o nich neviem. Určite, ako je u Basf zvykom, bude viacej odlišností, aj keď telo je rovnaké.
Sú z bazoša a v perfektnom zberateľskom stave, asi z kompletnej krabice. Škoda, že som ich nevzal všetky. Ako sú na tom zvukovo?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10255
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

Basf CMII v tomto balení boli už na konci roku 1988 asi až do roku 1992cca, potom ich nahradila novšia verzia obalu.
Oficiálne to mám na webe ako rok 1990, ale správne by mal byť 1989 haha :D

Je to čistý pravý chromdioxid - dual layer, presne tak sa to bude aj chovať, teda nutná vhodná kalibrácia, a výkon okolo 0db, za to nízky šum, ak je v dobrom stave aj páska.
Mechanicky je to najlepšie čo Basf v tej dobe dokázal vytvoriť, vlastne to bola jeho prvá verzia tohto veľkého okna, do ktorého vložili všetko svoje úsilie, technológiu, aj marketing a reklamy.
Kvalita bola prekonaná už len v modeloch Reference Maxima TPII o niekoľko rokov neskôr.
(ak nepočítam referenčú kalibračnú meraciu kazetu, ktorej hodnota vo svojej dobe bola 1000dolárov a dneska je to nezohnateľné)

No a Toshiba, myslel som že je to Japan, ale zjavne nie, vnútri môže byť viac verzií kaziet, ako mám na webe, moja sa tvárila s celkom dobrým zvukom, ale lepila sa o hlavy a ťah kolísal. Je to najnižší typ I pomerne starý.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Toshiba je odbalená s nahranou nemčinou, ale vzhľadom na vek je ako nová, mal som ich objednaných viac, ale potom som si všimol, že ju máš na vebe, tak som vzal len jednu, potom ju odfotím.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

Dnes mi prišiel super balík, predajca spokojný, ja som spokojný, 6 kaziet za tisícku a za to, že som nezjednával, tak som dostal dve originál kazety :lol:
Takto sa treba správať, nepoznám toho pána, ale musí to byť dobrý chlap.
IMG_20210105_141146.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10255
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tie Opusky sa mi páčia, nahoď nejaké detailnejšie fotky keď sa dá, sem:
viewforum.php?f=67

Tie TDK SA majú vzadu Made in Germany? Alebo USA či Japan?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Stano »

No dobre, majú germany, ale to sa mi nemusíš hneď posmievať. :D Tie super CDing to je čo za kazeta?
A ešte som dostal ponuku od iného na XLIIS a XLII, tie čo som bral z hifibazar a chlapík vyhlásil, že mi ich dá určite o 4 eurá lacnejšie, tak som zvedavý či ich pustí po 8 eúr, poslal som mu aj potvrdenie o nákupe :lol: sa ojebal trošku
Naposledy upravil/-a Stano v Utorok, 5. Januára 2021, 15:30, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"