pre AMS

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

pre AMS

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a o tomto nenapíšeš ?
Prílohy
BASF.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa *AMS* »

Vľavo na foto, je jedináčik, nič som zatiaľ s ňou nerobil, je tam niečo nahraté, no pravdepodobne na nejakej "veži" International.
V strede:
Kazeta
KH1.jpg
(a jej sestry) získaná darom, na každej bolo niečo nepočúvateľné rockové, na jednej Pop. Kvalita záznamu ako na tej vyššie, boh vie, čo mali predchádzajúci majitelia za geret.
Tak som ju párkrát popretáčal hore dole, nahodil do decku ONKYO 2550, signál CD, placka Trampské klasiky.
Bias na -5%, level pred pásom na +3dB a div sa svete, level za pásom pokles tak o 1, sem tam o 2dB. Skúsil som ísť s levelom pred pásom až ku +4dB, nejak v slúchadlách nebolo počuť skreslenia. Na začiatku mierne chýbali výšky, cca po 20 sekundách už OK. Pás celkovo nepokrčený, no na oko dosť matný. Basa v nahrávkach je OK, gitary dobre, úplne na vrchu je citiť istú nervozitu, neviemto pomenovať, akoby sykavky nemali najlepší deň. Celkový výsledok je dobrý, kazetu som už niekoľkokrát zreverzoval v aute a dobre sa to počúva.

Vpravo je už v hlbokej minulosti nahratá kazeta s vianočnými koledami, neviem, kto ju nahrával, ale je to nahraté slušne a indikátor končí zhruba na +2dB.

P.s.: Urobil som jeden pokus, kedy sestru tej LH-I, pred ostrou nahrávkou som "nahral" na prázdno (level dole) a až následne na ňu nahral niečo od Nedvědovcov. Subjektívne sa zdá, že to pomohlo, akoby ožila. Ale možno je to len placebo.

Ak treba, presuň to do správnej sekcie.
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zdá sa, že tieto železné starenky sú stále k svetu - narozdiel od chromiek z tej istej doby. Tie si neskúšal?
A presne sa chystám urobiť porovnanie týchto farebných basf - tak si to pekne načal.
Potom kludne nahoď aj ostatné čo máš aj deck, zosik a repro - sluchátka. A chýba nám tu presne čo si spomenul auto audio - navyše ak máš kazetové rádio - to sa hodí. Necháme to už tu - je to sem nalinkované z kolonky Basf kaziet - tak to každý nájde.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2892
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa AdmineR »

*AMS* napísal: Pondelok, 24. Septembra 2018, 08:26 Vľavo na foto, je jedináčik, nič som zatiaľ s ňou nerobil, je tam niečo nahraté, no pravdepodobne na nejakej "veži" International.
V strede:
Kazeta KH1.jpg(a jej sestry) získaná darom, na každej bolo niečo nepočúvateľné rockové, na jednej Pop. Kvalita záznamu ako na tej vyššie, boh vie, čo mali predchádzajúci majitelia za geret.
Tak som ju párkrát popretáčal hore dole, nahodil do decku ONKYO 2550, signál CD, placka Trampské klasiky.
Bias na -5%, level pred pásom na +3dB a div sa svete, level za pásom pokles tak o 1, sem tam o 2dB. Skúsil som ísť s levelom pred pásom až ku +4dB, nejak v slúchadlách nebolo počuť skreslenia. Na začiatku mierne chýbali výšky, cca po 20 sekundách už OK. Pás celkovo nepokrčený, no na oko dosť matný. Basa v nahrávkach je OK, gitary dobre, úplne na vrchu je citiť istú nervozitu, neviemto pomenovať, akoby sykavky nemali najlepší deň. Celkový výsledok je dobrý, kazetu som už niekoľkokrát zreverzoval v aute a dobre sa to počúva.

Vpravo je už v hlbokej minulosti nahratá kazeta s vianočnými koledami, neviem, kto ju nahrával, ale je to nahraté slušne a indikátor končí zhruba na +2dB.

P.s.: Urobil som jeden pokus, kedy sestru tej LH-I, pred ostrou nahrávkou som "nahral" na prázdno (level dole) a až následne na ňu nahral niečo od Nedvědovcov. Subjektívne sa zdá, že to pomohlo, akoby ožila. Ale možno je to len placebo.

Ak treba, presuň to do správnej sekcie.
Ty mas este v auticku radio s kazetakom?
Ake presne?
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa *AMS* »

7552R,.jpg
7552R,.jpg (37.87 KiB) 5364 zobrazení
ALPINE TDA-7552R
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa oneeeee »

To je super. Poniektorí ešte majú v autách kazetak.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa *AMS* »

Poniektorí majú ešte aj autá.
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Lancia 6 hrnčekov behá v 3 litrovom priestore ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa *AMS* »

6 válcových 225 koňov odpočíva v pokoji v garaži, nateraz jazdí len 4 valcových 130 koňov v Delte.
Ak sa zadarí, tak pribudne aj Dedra s 4 valcovými 140 koňami, čo by dup.
Bude komplet produkcia z toho obdobia doma...
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa Kazetowich »

bachni voláke fotky - kategória autá je ešte prázdna - máme iba motorky - ja mám talošov rád - jedného máme doma už roky k spokojnosti. Ale len 103 kone :?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa *AMS* »

Jedna stará fotka, odvtedy sa dosť zmenilo.
LDvvt.png
LDvvt.png (450.26 KiB) 5327 zobrazení
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: pre AMS

Príspevok od používateľa *AMS* »

hracka.jpg
hracka.jpg (170.72 KiB) 5325 zobrazení
Druhá stará fotka, odvtedy sa fest veľa zmenilo.
Väčšinou som ticho...
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"