Hádanky

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Nstar »

It's Sony
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony Metal-ES 1986, neviem či je to fér aby som ja odpovedal :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony Metal-ES je jediná kde je okno a priehľadná časť cez celý bok kazety s nápisom Extralloy, čo sú častice pásky metal v týchto kazetách.
Biele cievky zase určia rok 1986, pretože staršie boli sivé v tejto kazete a novšie verzie už neboli vo veľkom okne.
Ale inak je to super kazeta, zvukovo neraz prekvapila, ale jej cena ide neskutočne hore.
A jej pás sa používa aj do keramických Master metaliek Sony.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Nstar »

A prasok tu ma nejake zastupenie?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa EZ647 »

u Sony metal som zatiaľ nepostrehol prášok nikdy
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja mam XR roznych rocnikov a nikdy ziaden problem, vynikajuca kazeta. Metal ES som nepocul ani nemam, zvukovo je to ako ES vs XR?
Na druhu stranu odkedy som cital na teapeheads ako CD IT2 niekomu zodrala hlavy bojim sa akykolvek typ 2 od Sony pouzit, ci je to stara UX alebo novsia UX-S alebo CD IT Slide Case
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa EZ647 »

s tými CDIT chrome pre USA trh je to také zvláštne a neisté, píšu tam tape Made in Japan, Assembled in Mexico, ale vyskytli sa názory že páska tam môže byť kľudne z výroby Mexického Aurexu a vôbec nemusí byť pravá Sony.
Ostatne si nikto nevie vysvetliť prečo ich USA verzie ničia hlavy a naše a Japonské nie.
A niektoré verzie aj tých Amerických sú úplne v poriadku. Ale niektoré z tých akože zlých mám aj doma, ale pri testoch sa nič nevyskytlo a na celú nahrávku nemám odvahu :)

Metalky sa ale nikdy nerobili v USA pod značkou Sony, všetky USA metalky Sony majú buďto plne Japonský pôvod alebo sa jedná o EU verzie Italy, France. Nikdy sa nevyskytol problém s metalkami Sony a ničením hláv.

ES a XR to je veľký rozdiel v dynamike aj čistote zvuku, naozaj ES je vrcholom páskovej technológie Sony pre audio, nič lepšie od nich neexistuje. Za dobrého stavu väčšine majiteľov nestačí rozsah displeja na decku, ako veľmi sa dá páska vybudiť.
Modely Metal-S, Select a XR obsahujú častice Dynametal, to je taký základ kovovej pásky od Sony.
ESká a Master majú Extralloy dvojitý náter, ale nešpecifikujú bližšie čo dali do receptu, len vysoký výkon, a všetky ostatné parametre

Inak naše EU UX a UX-S od asi roku 2002 majú úplne inú pásku, ktorej pôvod nepoznám, je extrémne čierna a má úplné iné parametre a zvuk než pôvodné Sony.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Nstar »

Fiha tak to ma celkom ES zaujima ak je to citelne lepsie od XR, na druhu stranu za jej cenu sa asi oplati kupit origo LP alebo niekolko CD.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa EZ647 »

je to čiste zberateľská záležitosť, na nahrávky pomerne luxus

zase ale veľmi záleží na stave a skladovaní, mám verziu 90min z roku 1985 aj 1986 a obe hravo dosahovali na Akai +8db a viac, pri biase nula, alebo dokonca plusovom
ale tiež som testoval verziu 46min rok 1985 a tam to šlo ledva +2db a výšky boli na úrovni zdroja až pri biase -8 a skoro boli skreslené a presýtené, takže pozor na to
rovnako tak Metal Master z troch kusov, jedna vykazuje extrémne kolísanie jedného kanála, na ktorom padá a rastie úroveň hore a dole, pritom to robí len na strane A ale na všetkých strojoch čo mám doma približne rovnako

ale žiadna z nich nemá prášok, ani žiadnu optickú degradáciu
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak ja pokial ju neobjavim niekde za par korun tak si jej kvality asi nevychutnam skratka, navyse to riziko zleho skladovania...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa EZ647 »

riziko je vždy, pokiaľ to opticky nevyzerá zle (huby, penicilín, muchotrávky, mach, vodná flóra) tak je naozaj veľmi ťažko odhadnúť stav, prešlo mi mnoho kaziet rukami, aj Japonských kde páska vyzerala opticky akoby vyšla včera z fabriky a pritom zvukovo totálne nepoužiteľná.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky

Príspevok od používateľa Nstar »

No preto pre mna cena tych kaziet klesa ale v tom som asi sam
Je par vybranych, ktore obcas kupim ale vam by sa nepacili a menovat ich z pochopitelnych dovodov nebudem. Napriklad metalky obecne maju pre mna najnizsiu cenu prave kvoli prachu
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"