Dolby...

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby...

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Takže nahrávam spravne, ked mam vsetko vyrovnane na indikatore. Lenze mne tam robí rozdiel, ked mam zapnute dolby. Nakalibrujem vsetko na nulu bez dolby, a ked to kontrolujem so zapnutym dolby, tak je to inak. Nemam navod k decku, tak neviem, co je správne.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Dolby...

Príspevok od používateľa oneeeee »

asi tak ako píšeš . u každej značky je iné nastavenie , drobné odchylky , aj keď by to malo byť rovnaké v triede hi-fi. pri automatickej kalibrácii mi to vyskočí na max . po pár sekundách to klesne ako je na fotke a manualne si to doladíš . to že to pri nahrávaní vybudíš do + 4 - 6 je tvoje nastavenie . automatická kalibrácia je prednastavená na 0 .
Prílohy
kalibrácia.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby...

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Tak ja mam ručnú kalibraciu. A level idem do značky dolby v špičkách. Dnes som dal bias do minusu a to cinkanie je uz neprijemne a skreslené. No fakt záleží na kazetach. Ja som bol stále v tom, ze deck nastavim a vysledok bude rovnaky na kazdej kazete.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Dolby...

Príspevok od používateľa orhore »

iwwo111 - ne, výsledek může být u každé jiné kazety různý. I když to seřídíš přesně, tak to ve výsledku může hrát po každé jinak. Pak to můžeš jemně i mimo kalibrování upravit biasem podle ucha.
To, že je bias okolo "0" není vůbec známkou toho, že je dobrá kazeta. Je to jen o vnitřním nastavení decku. Může být bias i v jiné pozici a bude to ok pokud je správně zkalibrováno. Uvnitř decku jsou další trimry, kterým se ta výchozí pozice "točítka" BIAS dá jednoduše změnit.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dolby...

Príspevok od používateľa janvys »

Nejsem přítel těchto autokalibrací které můžou být velmi zavádějící.
Můj názor, kdo má dobré uši, nepotřebuje automatické kalibrace. U decků které toto umožňovaly-typicky novější decky, jsem to nikdy pro účel vážného nahrávání nepoužíval.
Základ je kvalitní páska, kvalitní 3 hlavý deck, do něj připojená sluchátka a manuální bias. Nic víc nepotřebujete. Každá kazeta je jiná a potřebuje svoje nastavení.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby...

Príspevok od používateľa EZ647 »

s takým AZ7 si preto môžme trhnúť, keď mu ATC nesadne, tam už človek nespraví nič :D
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Dolby...

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

EZ647 napísal: Pondelok, 30. Septembra 2019, 21:02 s takým AZ7 si preto môžme trhnúť, keď mu ATC nesadne, tam už človek nespraví nič :D
Tiež mám AZ7, a viem ako vie dosrať zvuk hlavne na čistých chromkach, čo mám skúsenosti, ATC tu najlepšie funguje na posledných Maxelloch XL II S 1998 a Basf Maxima 1996.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"