Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

A jedna fotka len tak do počtu, TDK v decku, veľmi špecifický dizajn.
Prílohy
IMAG0975.JPG
IMAG0975.JPG (90.61 KiB) 9996 zobrazení
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa iwwo111 »

EZ647 napísal: Štvrtok, 5. Marca 2020, 21:20 To je Super CDing čo som ti posielal pred časom? Lebo som mal dva kusy navyše takže predpokladám že jedna šla tebe, a je to samozrejme TDK SA páska, rok asi 1994 ešte z tých použiteľných sérií ak je v dobrom stave, mala by podať veľmi dobré výsledky. No a s dolby je to tak, že v zásade vidím dva základné problémy medzi strojmi, a to je nekompatibilita kolmosti medzi strojmi, ono totiž aj keď nastavíš dva stroje na jednu kolmosť, tak sa medzi rôznymi kazetami dostavia aj tak rôzne kolmosti, pretože každá páska v každom decku sa usadí mierne odlišne
a druhý problém je nekompatibilita nastavenia obvodov dolby, niekto skúsenejší by isto vedel o čom je reč, napríklad medzi Akai a Sony, nahrávky z Akai znejú na Sony veľmi čisto a precízne, ale po zapnutí dolby to je väčšinou katastrofa, naopak mi nahrávky zo Sony na Akai hrajú väčšinou veľmi čisto a precízne aj s dolby


Ktomu dolby. Aj mne to nesedelo. Vzdy bol problem, aj ked som mal vsetko nastavené zhodne. Stačí nebudit pri nahravani s dolby nad značku dolby. Vždy to dodržím a spičky max po túto značku. A odrazu vsetko sedí. Tá značka tam nie je na parádu. Samozrejme bez dolby sa dá ísť aj hore, čo kazeta dovolí. Skús tak nahrat kazetu s dolby a daj vedieť.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja až tak celkom nesúhlasím. Mám rôzne nahrávky aj s menším výkonom aj s väčším. Značku dolby beriem tak, že pri prekračovaní 0db dochádza k skresleniu na výškach v závislosti na použitej páske. Ale myslím že nikdy nedochádza k čiastočnému až totálnemu pohlteniu výšok, ako keď sa jedná o nekompatibilnú kolmosť hlavy. Je to extrémne citlivé hlavne pre dolby C ak je páska len trochu vychýlená oproti pôvodnej nahrávke.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak mi nedalo a znovu som vyskúšal DOLBY na oboch pioneeroch - napočúval som si teraz Pioneer CT-3000M a nahrávky na asi 3 rôznych kazetách (normal, fecr aj chrome) staré aj nové kazety a sám po sebe keď hrá DOLBY a dodrží sa vybudenie po značku Dolby, je to super. Výšky nie sú skreslené ani ich neoreže a šum aj pri hlasnej muzike nie je patrný. A čo ma príjemne prekvapilo, aj walkman Aiwa od Janvysa si stými nahrávkami rozumie a aj s Dolby to ide fajne.
Pomohol tomu aj kábel Dynavox. Nahrávky sú teraz pevnejšie a suverénnejšie. Povedal by som, že nemajú chybu. Ak Erik pošleš nejakú muziku v digi podobe, nahrám ti to na nejakú kvalitnú pásku - DOLBY aj bez a pošlem. Čo povieš na to.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Napríklad mám TDK MA-XG nahratú na +10db a nie je s dolby problém ani na Sony, ani na Akai, ani na Technics.

Kazetowich: ako chceš, ja som už mal kvalitné nahrávky od rôznych zdrojov, ktoré šli pekne aj s dolby, ale ty si bol vždy odporca dolby, tak čo sa zmenilo?
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Dolbíčko,chlapi nemusí sedieť ani NR,B ani dokonca C system,každý slušný výrobca mal nastavenia na svoju ruku a podľa vlastných predstáv dokonca od jednej značky sa pri rôznych modeloch strojov prevedenia môžu líšiť.
Jediné čo presne podľa celosvet predpis sedia je presne dodržané parametre profi dolby A,kompresný system dolby theatre 8 kanal dolby na film páse a dbx typu I,inak pá pá,čo stroj to svoje nastavenie.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Zabudnite na zhodu medzi rôznymi značkami strojov,univerzál šablona na ladenie a predpis v spotrebke nie je!!!
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa iwwo111 »

EZ647 napísal: Sobota, 7. Marca 2020, 21:02 Ja až tak celkom nesúhlasím. Mám rôzne nahrávky aj s menším výkonom aj s väčším. Značku dolby beriem tak, že pri prekračovaní 0db dochádza k skresleniu na výškach v závislosti na použitej páske. Ale myslím že nikdy nedochádza k čiastočnému až totálnemu pohlteniu výšok, ako keď sa jedná o nekompatibilnú kolmosť hlavy. Je to extrémne citlivé hlavne pre dolby C ak je páska len trochu vychýlená oproti pôvodnej nahrávke.
Ja som sa tym hral dlho. Pri prebudení nad túto značku hrali niektoré kazety dobre, iné nie. Výšky tam boli, ale záznam akoby dýchal a nemal dušu. Nebola zábava to počúvať. Pri dodržaní značky dolby, je to v poriadku. Na druhej strane, pri dobrych kazetach, kde sa dá ísť do brebudenia, záznam sám prehluší šum a dolby nie je potrebné. Toto sú moje skusenosti. Proste nie každá kazeta znesie prebudenie pri zapnutom dolby. A ešte je dôležité nastaviť presne EQ.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

EQ nemáš ako kalibrovať, pokiaľ sa bavíme o záznamovom EQ a nie EQ ako prístroji v zostave hifi :)
EQ má prepínač či regulátor len niektoré vyššie modely Sony, či niektoré naozaj vysoké modely niektorých výrobcov, inak je to automatika 120uS na typ I a 70uS na typ II a IV.
A áno naozaj záleží na kazete, každá to pojme trochu inak.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Myslím EQ na pristroji. Kalibrujem EQ a bias. Alebo sa mýlim?
Prílohy
20200308_113657.jpg
20200308_113619.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nie to je citlivosť záznamovej úrovne pásky, mám to na Sony tiež, kdežto hlavný REC Level je niečo ako hlasitosť vstupného signálu, tak malý REC Level skutočne nastavuje úroveň v záznamových obvodoch kazeťáku. Samostatný regulátor EQ je na tape decku Sony TCK6ES niekde som dával aj fotku, tie malé regulátory sú tri, Bias, Rec Level, a EQ.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak je to tu v príspevku dole ako som vysvetľoval kalibráciu na Sony.
viewtopic.php?p=10396#p10396
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"