Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

maxell ur-f
Prílohy
maxell ur-f
maxell ur-f
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

ešte mi chýbajú dve farby, a Japan verzie s veľkými cievkami, sú to hodne drahé kazety
Prílohy
IMAG0933.JPG
IMAG0933.JPG (79.02 KiB) 2564 zobrazení
IMAG1007.JPG
IMAG1007.JPG (109.04 KiB) 2564 zobrazení
IMAG0790.JPG
IMAG0790.JPG (75.69 KiB) 2564 zobrazení
IMAG0879.JPG
IMAG0879.JPG (111.81 KiB) 2564 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar napísal: Streda, 14. Augusta 2019, 17:25 Ono celkovo toto je tazko debatit lebo kazdy ma ine "zlozvyky" a usi. Napriklad po autokalibraci este o trochu ubrat bias aby to cinkalo ako to zremastrovane cd Rolling Stones. Niekto namiesto toho radsej uberie na modulacii.
Ale ja som rad za to, je to zabavka a mame o com debatit
Ja si to všímam u Sony kalibrácie, nastavím že to dosahuje 0 na displeji presne tak ako má byť, ale aj tak to niekedy necinká dostatočne, čo iné ostáva? možno je to tým že cinkanie je na iných frekvenciach než kalibračný bias signál, a každá kazeta sa správa inak pri rôznych frekvenciách.

Ale najhoršie to zase robí ATC na Technicsoch čo mám a to na všetkých troch, nastaví bias vždy tak, že to cinká ako na zdroji, bezohľadu na výkon. Pioneer BLE XD je zase mnohokrát lepšie, ale nič neprekoná poriadnu manuálnu kalibráciu.
Ako má sony Bias a Level, a TCK6ES dokonca aj regulovateľný EQ.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

EZ647 napísal: Štvrtok, 15. Augusta 2019, 20:06 ešte mi chýbajú dve farby, a Japan verzie s veľkými cievkami, sú to hodne drahé kazety
Prečo sú drahé?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

lebo sú to nebežné dizajnové edície
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ647 napísal: Štvrtok, 15. Augusta 2019, 20:10
Nstar napísal: Streda, 14. Augusta 2019, 17:25 Ono celkovo toto je tazko debatit lebo kazdy ma ine "zlozvyky" a usi. Napriklad po autokalibraci este o trochu ubrat bias aby to cinkalo ako to zremastrovane cd Rolling Stones. Niekto namiesto toho radsej uberie na modulacii.
Ale ja som rad za to, je to zabavka a mame o com debatit
Ja si to všímam u Sony kalibrácie, nastavím že to dosahuje 0 na displeji presne tak ako má byť, ale aj tak to niekedy necinká dostatočne, čo iné ostáva? možno je to tým že cinkanie je na iných frekvenciach než kalibračný bias signál, a každá kazeta sa správa inak pri rôznych frekvenciách.

Ale najhoršie to zase robí ATC na Technicsoch čo mám a to na všetkých troch, nastaví bias vždy tak, že to cinká ako na zdroji, bezohľadu na výkon. Pioneer BLE XD je zase mnohokrát lepšie, ale nič neprekoná poriadnu manuálnu kalibráciu.
Ako má sony Bias a Level, a TCK6ES dokonca aj regulovateľný EQ.
Prave k tym Sony kalibraciam a niektorym modelom celkovo nemam nejaky vztah. Skus modulovat nizsie. Ale kazdy co poznam sa chova podobe. Nie je to pre mna. Nehovorím, ze nemoze niekomu vyhovovat. TCK 555ES II hra perfektne ale tieto novsie mi nezneju dobre. Mne sa ani ta TCK6ES moc nepaci ale nechcem tym naznacit ze robis chybu ak ti vyhovuje ten zvuk. Možno to zle pocujem ja.
Ako sa to tvari keď tam das HFS?
Ta Maxell URF je krasna ako hra?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?p=3227#p3227
HF-S boli tam poklesy parametrov, ale dalo sa to nastaviť veľmi pekne.

Maxell UR-F je samozrejme obyčajná UR páska asi z roku 1988, nahrával som tu zelenú tak to bola dosť bieda, výšky boli veľmi slabé na každom decku, po kalibrácii sa to zlepšilo, ale nie tak ako by som chcel. Max výkon 0 až +4db podľa decku.
U tej modrej to bolo podobné.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Nstar »

Diky za odpoved

Pocuj cul mi to nedalo a cital som tvoje vlakna 575, 979, AZ7

979 s tou vyzera ze si spokojny
575 Tak napoly?
AZ7... no tu by ma zaujimalo ako ostatní hodnotia tento stroj, lebo u teba je to komplikovanejšia sranda. Obcas pises ze skvele inokedy ze nic nenakalibruje lebo ma znicenu hlavu. Aj ked to nemusi byt hned znicena hlava...

Skratka hovoris ze ATC viac pokazi ako vylepsi ale ja ten pocit medzi riadkami nemam
PS, Technics nema az tak silny amp. a tak skreslenie zacina trochu skor po 0dB oproti ostatným strojom ale nie je to nejako obmedzujuce (nehovorím ze kazdy Technics )
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

ATC je dobrý ak je páska v dobrej kondícii, a najlepšie kalibruje typ I základnej rady, všetko ostatné väčšinou pokazí, teda, aby sme sa chápali, čo kazeta to unikát, vyššie triedy kaziet zvýšia výkon, zvýšia mohutnosť basov, výšok, teda nehraje to ako zdroj, ale subkejtívne lepšie, prípadne horšie, a ATC to lepšie aj to horšie dorovná na zdroj. Ten v AZ7 je nejaký divný, fakt polovicu kaziet nenávidí, a nedokáže ich nahrať ani s ani bez ATC, a niektoré majú excelentný zvuk. Nahrával som Sony Metal-ES bez kalibrácie a bolo to excelentné, ale kopu iných metaliek nedokázal vybudiť ani na 0db a skresľoval, a niektoré kazety hrali naplno +8db a po skreslení ani náznak.
979 a 575 sú dvojhlavy, teraz to je už hlavne pre playback a testy, 575 mám od nova, hralo to naozaj pekne.
Ešte tam mám vlákna aj na Sony, Akai, Pioneer, ale to si už asi čítal.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

No a mám túto sadu štyroch Whatsup Sony https://ez647.sk/cc/sony_whatsup.html
A pri teste boli veľmi rozdielne výsledky, preto viem že chyba nie je v decku, ale v starnutí pásov.
Niektoré zvládali len +2db ďalšie +4db, bias sa tiež pohyboval medzi -8 až -12 na Akai, a niektoré hrali pekne a na niektorých kolísal jedne kanál.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Nstar »

Ale ak by bola zla prehravacia hlava tak ta na vybudenie vplyv samozrejme nema iba ze by davala zle udaje pri kalibracii...takže to by tiež ukazovalo na inu vadu, no ale ci nebude chyba ak nejaká je (to by nam pomohli skusenosti iných uzivatelov )kdesi v elektronicke

Btw aku muziku najcastejsie pouzivas na testy kaziet?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ak majiteľ predo mnou nepoužil demagnetizér v AZ7, ostatný užívatelia si nevšimli problémy s týmto strojom.

Hudba kde je čo najviac dunítok a cinkátok, najlepšie nejaké disco, techno, ale už som testoval aj na metale, viacmenej čo je práve v CD mechanike tak to dám.

a čo si myslíš o tomto?
https://ez647.sk/cc/tape.html
orhore mi už napísal nejaké najväčšie chyby toho spôsobu testu, ale zatiaľ som bol moc lenivý to nejak opraviť, možno časom :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"