Uloha pre Silverfoxa

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ak by sa ti chcelo, mohol by si nejaku este nenahratu kazetu nahrat a nahravku zdigitalizovat a zhodnotit - potom tu istu kazetu nahrat rovnako aj s rovnakou muzikou a este urobit napr piatu nahravku.
Vsetky potom uverejníme k stiahnutiu tu na stranke.
Mozes vybrat nejaku beznu lacnejsiu kazetu a potom aj nieco lepsie.
Zaujima nas ako sa meni kvalita nahravky pri viacnasobnom nahrati :) - premazani
A urobit to ako test - solo vlakno s nazvom Ako sa meni kvalita nahravky pri viacnasobnom nahrati kazety alebo tak nieco..
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Předem se omlouvám za tento román, ale protože jsem detailista, tak to promýšlím do hloubky.

Kazetowich: Ahoj, hm, jo to bude asi v rámci toho co jsem tu pročítal s tím úbytkem výšek u těch dvouhřídelových magičů.. No nápad to není špatnej, jen bych měl dotaz na pravidla.

•Jen abych to pochopil správně, mám odbalit novou kazetu a zdigitalizovat i ten prvotní ruch nebo ji nahrát a poté ihned zdigitalizovat?
•Pak to mám pouze několikrát přehrávat nebo přemazávat dalšími nahrávkami?
•Pokud jsi myslel jak několikanásobné přehrávání, tak i nahrávání, můžu vytvořit dvě zkušební sekvence jdoucí po sobě - jednu část od začátku bych nahrál jen jednou a po skončení toho záznamu by záznam pokračoval další skladbou, kterou bych už vícenásobně přemazával - tak bys měl test jak přehrávané, tak i přemazávané skladby - ale záleží na tobě.
•V případě, že ti šlo pouze o přemazávání, tak mám na konec testu (jako poslední nahrávku) zvolit nějaký ráznější žánr (EDM, Trance, Hybrid Trap, Dubstep..) nebo spíš jemnější (Cinematic, Orchestral)?


Promiň, že se tak ptám, ale díky tomu, že jsem četl to výše zmíněné vlákno, tak jsem trochu zmatený.


No tohle bude těžký - záleží na tom co si představuješ pod pojmem "lacinější" :-D.
Mám tu kupříkladu "vysoce kvalitní Japonské" kazety Noblestar, ale pokud myslíš ne největší zgarb, ale nejběžnější kazetu, tak tu potom mám i obyč TDK D, která je však sama o sobě poměrně kvalitní. Případně i Sony HF, Maxell UR, nějaká ta základní BASFka a snad i Emtec.
Určitý průser však nastává v tom požadavku kazet vyšší třídy :-?. Vzhledem k mým finančím možnostem jsem se při nákupech zaměřoval právě spíš na ty slabší modely, které jsem bral občas po více kusech a u těch vyšších modelů jsem si když už, mohl dovolit pouze jeden kus..a když mám jen jeden, tak jej nechci rozbalovat..

Chápu, že pro takový test je potřeba mít nepoužitou kazetu, proto zkusím pohledat, zda bych nějakou vyššího modelu našel..


Teď mě napadla další věc protože nevím v jakém duchu bys chtěl to vlákno mít - pokud by ti šlo jen o jeden test jedné slabší a jedné lepší kazety, tak to by nebylo příliš objektivní už při takto individuálních testech, ale pokud by ti šlo o testy více kazet, tak by se tam mohli testnout i kazety, které by tu ostatní vyhodili (kromě mě) a to například Sipote, Brownie, Noblestar atp..


Další otázkou je, zda chceš pouze jedno vlákno s mými testy nebo by se do tohoto zapojovalo více zdejších členů a tím pádem by musela vzniknout kategorie - pro příklad:
viewforum.php?f=2
Zde do sekce "Fórum" by se vytvořila další podsekce a vypadalo by to třeba takto:
"Audiotesty kaziet NSK"
"Odkazy na Testy kaziet v poradí ako sa robili (okrem NSK)"
"Změna kvality nahrávek po vícenásobném nahrávání/přehrávání" • nevím co z toho chceš, proto dávám na výběr

No a po rozkliknutí té sekce "Změny kvalit" by byly už samostatné vlákna, třeba:
"Zvukové testy SilverFox•NSK"
"Zvukové testy EZ647"
atp..

Ale pokud jsi měl v plánu, že bych tam přispíval jen já, tak se omlouvám za toto rozepsání :roll:.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 4. Augusta 2019, 13:36 Předem se omlouvám za tento román, ale protože jsem detailista, tak to promýšlím do hloubky.

Kazetowich: Ahoj, hm, jo to bude asi v rámci toho co jsem tu pročítal s tím úbytkem výšek u těch dvouhřídelových magičů.. No nápad to není špatnej, jen bych měl dotaz na pravidla.

•Jen abych to pochopil správně, mám odbalit novou kazetu a zdigitalizovat i ten prvotní ruch - NIE
nebo ji nahrát a poté ihned zdigitalizovat?
•Pak to mám pouze několikrát přehrávat nebo přemazávat dalšími nahrávkami? - NAHRAT TO ISTE DRUHY KRAT NA TO ISTE MISTO NA KAZETE A ZDGITALIZOVAT - OZNACIT AKO DRUHA NAHRAVKA... Opakovat asi 5x - nahrat aj piatu.
•Pokud jsi myslel jak několikanásobné přehrávání, tak i nahrávání, můžu vytvořit dvě zkušební sekvence jdoucí po sobě - jednu část od začátku bych nahrál jen jednou a po skončení toho záznamu by záznam pokračoval další skladbou, kterou bych už vícenásobně přemazával - tak bys měl test jak přehrávané, tak i přemazávané skladby - ale záleží na tobě.
•V případě, že ti šlo pouze o přemazávání, tak mám na konec testu (jako poslední nahrávku) zvolit nějaký ráznější žánr (EDM, Trance, Hybrid Trap, Dubstep..) nebo spíš jemnější (Cinematic, Orchestral)? - MOZE BYT


Promiň, že se tak ptám, ale díky tomu, že jsem četl to výše zmíněné vlákno, tak jsem trochu zmatený.


No tohle bude těžký - záleží na tom co si představuješ pod pojmem "lacinější" :-D.
Mám tu kupříkladu "vysoce kvalitní Japonské" kazety Noblestar, ale pokud myslíš ne největší zgarb, ale nejběžnější kazetu, tak tu potom mám i obyč TDK D, která je však sama o sobě poměrně kvalitní. Případně i Sony HF, Maxell UR, nějaká ta základní BASFka a snad i Emtec.
Určitý průser však nastává v tom požadavku kazet vyšší třídy :-?. Vzhledem k mým finančím možnostem jsem se při nákupech zaměřoval právě spíš na ty slabší modely, které jsem bral občas po více kusech a u těch vyšších modelů jsem si když už, mohl dovolit pouze jeden kus..a když mám jen jeden, tak jej nechci rozbalovat..

Chápu, že pro takový test je potřeba mít nepoužitou kazetu, proto zkusím pohledat, zda bych nějakou vyššího modelu našel..
TO JE NA TEBE AKE VYBERIES

Teď mě napadla další věc protože nevím v jakém duchu bys chtěl to vlákno mít - pokud by ti šlo jen o jeden test jedné slabší a jedné lepší kazety, tak to by nebylo příliš objektivní už při takto individuálních testech, ale pokud by ti šlo o testy více kazet, tak by se tam mohli testnout i kazety, které by tu ostatní vyhodili (kromě mě) a to například Sipote, Brownie, Noblestar atp..


Další otázkou je, zda chceš pouze jedno vlákno s mými testy nebo by se do tohoto zapojovalo více zdejších členů a tím pádem by musela vzniknout kategorie - pro příklad:
viewforum.php?f=2
Zde do sekce "Fórum" by se vytvořila další podsekce a vypadalo by to třeba takto:
"Audiotesty kaziet NSK"
"Odkazy na Testy kaziet v poradí ako sa robili (okrem NSK)"
"Změna kvality nahrávek po vícenásobném nahrávání/přehrávání" • nevím co z toho chceš, proto dávám na výběr

No a po rozkliknutí té sekce "Změny kvalit" by byly už samostatné vlákna, třeba:
"Zvukové testy SilverFox•NSK"
"Zvukové testy EZ647"
atp..

Ale pokud jsi měl v plánu, že bych tam přispíval jen já, tak se omlouvám za toto rozepsání :roll:.
LEN JEDNO VLAKNO - VPLYV VIACNASOBNEHO NAHRAVANIA NA KVALITU NAHRAVKY - POD KAT. Kazety
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Dobře, budu to tedy testovat jen já.
Ale hlavně, aby bylo s čím porovnávat, tak zdigitalizuju tu vůbec první nahrávku a jak jsi chtěl, tak nakonec i tu, která byla nahraná až jako 5. vrstva.

Neber to prosím jako provokaci, já se jen ujišťuju, protože to bude mít vliv na výběr zvukové sekvence - zajímá tě ten první čerstvý záznam a pak i ten poslední pátý nebo i ty mezitím (druhý, třetí a čtvrtý) - já jen, že to by bylo příliš zvukových sekvencí, tak proto se ujišťuju.


Dobře, tak vyberu ty běžné kazety a ještě musím kouknout po těch vyšších modelech.


Hm, a pokud by nezůstalo jen u těchto pár testů, tak bys měl zájem to vlákno postupem času rozvíjet? Myslím o Chromky a Metalky.. FerroChromky nezmiňuju, protože novou nemám ani jednu.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mozes postupne aj chrom a metal. Bolo ny to zaujimave.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak dobře. Jen chci upozornit, abys to neočekával hned - zatím mám rozdělaných více projektů a článků na toto fórum, takže na tom budu pracovat jak to půjde i v rámci občasné brigády a prací na mých projektech.


Ale ještě k té nezodpovězené otázce. A prosím, vážně to neber nějak špatně, zajímá mě to, protože to bude mít vliv na samotný test - zajímá tě ten první čerstvý a pak i ten poslední pátý záznam nebo i ty mezi tím - druhý, třetí a čtvrtý?
Ujišťuju se kvůli zvukové sekvenci a taky proto, že by to bylo dost materiálů, tak abych věděl co vše ukládat.

Předem děkuji :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ahoj - prvý, druhý a dajme tomu piaty ,,, a mal si dobrý nápad
Nahrať za sebou prvý krát 2x za sebou to isté. Prvú servenciu nechať a druhú premazať.
Potom vlastne prvá sekvencia ostane na porovnanie a hneĎ za ňou bude na porovnanie premazaný ďalší (druhý a postupne aj piaty záznam)... je tomu rozumieť takto ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak dobře, první, druhý a pátý záznam.

No já si až pak uvědomil, že to je vlastně asi blbost, já to totiž myslel z té problematiky v tomto vláknu:
viewtopic.php?f=7&t=1686&start=48#p14291

Jenže pokud by mě můj Dual umazával výšky, tak je to individualita pouze tohoto jediného přístroje a nemá nic s testováním jaké jsi zamýšlel ty.
Takže se omlouvám za tento zmatek :-?.


Aby jsi měl tedy přehled, já vytvořím určitou hudební sekvenci z mých materiálů (kvůli autorským právům nevyužiju cizí hudbu), takže to bude bezztrátová kvalita, nahraju referenční záznam, který projde přes daný magič a jak jsem zjistil, zvuk je naprosto totožný pro všechny typy kazet, takže bude jediný referenční záznam platný pro všechny typy.
Po nahrátí kazety zdigitalizuju hned ten první záznam, přemažu ji tím stejným a tento druhý jak jsi chtěl zdigitalizuju taky. Pak to přemažu potřetí, počtvrté a popáté a tento poslední pátý záznam taky zdigitalizuju.

U každého testu kazety tedy budeš mít 1., 2. a poslední 5. test.


Ale jak říkám, na toto budeš muset chvíli vyčkat, i zmixování samotné sekvece chvíli potrvá.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Uloha pre Silverfoxa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Presne tak. Fajn
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"