Pásy pre kotučiaky

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa oneeeee »

daniel , čo to je za páska ?
Prílohy
permaton.jpg
permaton.jpg (52.88 KiB) 4877 zobrazení
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Permaton značka už bola riešená ohľadne kaziet, predpokladám že u kotúčov to môže byť podobné.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1908
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Netuším s tymto typom som sa nestretol ale zväčša navíjeli Basf material,no a tácievka,ďalší obchod reťazec,pozor nemusí byť pôvodne z obalu,také cievky sa predávali aj ako prázdne bez pásu.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Permaton dělal i kazety, včetně Neckermanna, kterých tu taky pár mám. Jedná se o výrobce v západním Německu. Ale jestli má Permaton a Neckermann něco společného krom místa výroby, netuším..


daniel00421: Fuha, tak to je teda celkem pořádnej balík. To chápu, že by se mu nechtělo kontrolovat, zda je v krabičkách to co tam má být, ale přeci jen by bylo dost blbý, kdyby místo Shamrocků byly v krabičkách třeba Basfky, Agfy nebo nějaké jiné běžné pásky.

Hm, omlouvám se, ale jsem nějak zmatený..
Psal jsi 40+40ks (což je 80 kusů) za 50€ (což je 1300Kč). A těch 33€ (858Kč) co ti odepsal je jen za poštu do česka nebo za celou zásilku včetně poštovného a balného?

Vím, že se ptám asi blbě, ale znám z Aukra pár bláznů, co měli nastavený prodej audiokazet tak, že se ti účtovalo poštovné v násobcích za každý kus - u některých to byla chyba, ale jiní to mysleli vážně..


Teda, tak to jsi moc ochotný :-). Otázkou je, kolik kusů by to vlastně bylo a včetně pošty celkem za kolik.
Zatím ale na to nespěchej, teď si sotva zaplatím i jídlo..
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1908
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

To silverfox:
Hm, omlouvám se, ale jsem nějak zmatený..
Psal jsi 40+40ks (což je 80 kusů) za 50€ (což je 1300Kč). A těch 33€ (858Kč) co ti odepsal je jen za poštu do česka nebo za celou zásilku včetně poštovného a balného?
33 Eur je plus pošta a balné na Slovensko ku cene za jeden balík,veľká váha,si zober že len pre teba čo som posielal 14 ks pásov bola váha 5,1 kg a cena 12,50 Eur,nik ti lacno a zadarmo nedá.Iné by bolo zobrať od neho všetky pásy a ísť osobne za ním do Nemecka.My sme raz brali za dodávku-auto/asi 30 karton krabic hrubých návinov po 2,4 km na stredovku pásy Quantegy 632 z Ebay a dohodlo sa stretko osobne a šlo sa pre to osobne,do Poľska ho hore ku moru do prístavu,odjazdených takmer 1 800km.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Jo pravda, tak to je už jiná cena..
No víš, já to bral zase jen ze zkušeností co mám - před několika lety mě šla až z Británie zásilka několika flexi desek a pošta v přepočtu necelých 90Kč a nedávno třeba balík desek z Německa, kde jsem jich mohl nabalit do 25kg a přesto by byla pošta 210Kč (sice měl asi nějakou smlouvu s poštou, ale stejně to jde i levně).. To jen Česká a Slovenská pošta zdírá svoje zákazníky..

Fuha, tak to je pořádnej nářez.. No tak tohle jsou už obrovský zásoby, který by jeden člověk neměl šanci využít.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1908
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 18. Mája 2019, 15:07 daniel00421: Jo pravda, tak to je už jiná cena..
No víš, já to bral zase jen ze zkušeností co mám - před několika lety mě šla až z Británie zásilka několika flexi desek a pošta v přepočtu necelých 90Kč a nedávno třeba balík desek z Německa, kde jsem jich mohl nabalit do 25kg a přesto by byla pošta 210Kč (sice měl asi nějakou smlouvu s poštou, ale stejně to jde i levně).. To jen Česká a Slovenská pošta zdírá svoje zákazníky..

Fuha, tak to je pořádnej nářez.. No tak tohle jsou už obrovský zásoby, který by jeden člověk neměl šanci využít.
Všetky tie Quantegy sa poprevíjali na 18 a 26 cm cievky a aj sa po Europe predaly,niečo išlo aj do štúdíí,ostaly mi doma len odstrižky po 50-100 metroch.Robili sme to spolčene 3 ľudia.
To je tak,okolo roku 2 000 a neskôr som sa poznal s riaditeľom pre zastúpenie Tesco Slovakia a keď som sa ho pýtal na cc kazety odpovedal,máš prachy,máme zásoby TDK,Maxell,Basf,zavadzajú v distribučných skladoch ak chceš ber ale paletový odber,samo prachy som na to nemal-kazeta po 1-2 Eur,niektoré do eurka-normálky...nič z toho nebolo,vedieť aký to bude dnes biznis,by som pekne zarobil,hlavu som si neskôr búchal,ani druhí oslovení známi do toho nechceli ísť,vraj kde potom skladovať a tak,vraj je to mŕtvy formát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: No to musel být pěknej záhul :-D. Ale aspoň jste měli zábavu.
Jinak co jsem koukl na net co to je za pásy, tak se asi pořád prodávají..

Tyjo, tak to mohlo bejt dost dobrý..škoda no, nedostatek peněz je celkem blbý, sám to znám, ale v tomto případě co uvádíš bych na tohle neměl asi nikdy.
Osobně bych tohle ale nevyužil na překupničení spíš jako na zásoby a pěknou sbírku..či případně výměnu nějakým sběratelům.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa oneeeee »

ak máš záujem si kúpiť , tak radšej tu
https://www.thomann.de/cz/magnetofonove_pasky.html
o kvalite by mal vedieť daniel. niektoré šarže sú na dve veci.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1908
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

vlado.bb napísal: Pondelok, 27. Mája 2019, 17:46 Viete nieco o tychto pasoch?
https://www.ebay.de/itm/CAPTURE-SERIES- ... SwpINZaQZ2
Nová séria od RTM,nemám skúsenosť,nemal som,vyšlo to len nedávno.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1908
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Pondelok, 27. Mája 2019, 19:12 ak máš záujem si kúpiť , tak radšej tu
https://www.thomann.de/cz/magnetofonove_pasky.html
o kvalite by mal vedieť daniel. niektoré šarže sú na dve veci.
Prečo thomann,nahadzujú si marže,aj tie čo píše Vlado,predražené a z ameriky,nerozumiem.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"