Pásy pre kotučiaky

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa pedro »

VIem,že je tenší ako orig. dodávaný s pásmi.Akurát mi išlo o lep,či ho nevytláča po viacnásobnom prejdený kladkou.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa E001 »

Predpokladám, že nie. Tá vrstva lepidla je minimálna. Ono kedysi pred 30timi rokmi som tiež nemal origo lepiacu pásku, používal som klasickú TESA-film, a drží dodnes. Ono je to aj o tom, aká stará je tá lepiaca páska. Občas sa na internete dajú kúpiť originál lepiace pásky, ale ani srnka nevie, aké staré sú a či budú o rok ešte držať..
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa pedro »

Akurát lepím zavádzačky páskou Basf z ,, bazos.cz ,,. Pohoda - odporúčam.Stále sú v ponuke.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa oneeeee »

ešte mám original . má asi 30 rokov a ešte lepí . ale dlho nebude .
Prílohy
lepiaca  páska.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa E001 »

Na lepenie používam toto. Priznám sa, používam to iba na lepenie zavádzačiek na nových pásoch. Vodivé vypínacie pásky nepotrebujem, na mojej mašine mám vypínanie pásu mechanické s koncovými vypínačmi. Pásy nestrihám, tak by som povedal že nie som le pič. Ale jeden nikdy nevie...
Prílohy
lepenie.jpg
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa pedro »

948f34c320_79637362_o2.jpg
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pedro: Nojo, Emgetonky nejsou tak špatný jak se pořád říká a to ať jde o kotouče nebo kazety. Ano, sám vím, že Emgeton kazety nedosahovaly vysokých kvalit a přebije ji i ta poslední Maxell UR, ale k zahození není (sám jsem rád i za těch pár Emgeton kazet co se mi podařilo sehnat - a za ty nové ještě víc :-) ). Ovšem co se týká Emgeton kotoučových pásků, tak ty mi nikdy nepřišly nekvalitní.

Jinak pěkný článek. Koukl jsem schválně na ten magič a vypadá fakt solidně. Celkem mě zarazilo, že něco takovýho má 3 rychlosti a čekal jsem spíš 9-19-38, že ale bude mít naopak rychlost 4 jsem fakt nečekal.
Teď jsem koukl na bazary a pár se jich prodává, zrovna jsem našel jako první seřizovaný za 7.000Kč, jo, nebylo by to špatný, ale to bych si nemohl dovolit, pak jsem ale našel další dva s cenami 13.900 a 17.500Kč - jo, to je na mě už víc než hodně drahý :-D.



Ale ať neodbočuju od tématu.. Mám dotaz, dokázal by mi někdo sehnat zaváděcí pásky?
Vím, že jsem je před nějakou dobou sám nabízel "oneeemu" a zatím ještě mám (hlavně nejvíc mám červené a zelené), ale bohužel zrušili obchod "vintageaudio.cz", kde jsem si nakoupil mimo jiné i průsvitnou zaváděčku.
Měl jsem v plánu si pár kotoučů zase pořídit, ale že se zruší ten obchod jsem nečekal.

Věděl by někdo o nějakých zaváděčkách různých barev (klidně kombinovaných i se značkami) ať už by šlo o staré (třeba ORWO) nebo o novější (třeba Basf, Emtec) za rozumnou cenu?
Obávám se, že ceny 280Kč za novou krabičku Basf zaváděčky s 250metry se už asi nedočkám, ale nechci nějak předražené.
Velmi bych ocenil třeba ty Свема (Svema) pásky nebo klidně i Emgeton - tedy krom červené a zelené, těch mám hodně.

Sice to odbočuje, ale pokud by se někomu poštěstilo natrefit na audiokazetové zaváděčky a nebo ty pro 35mm filmové pásky, tak za ty budu taky moc rád.


Předem moc děkuji za jakoukoli pomoc :-).
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Tie noznice REVOX su paradna vec.Pouzivam to aj ja,mam to na magnetofone.Ja lepim aj pasy /z troch 1000m spravim 4 kusy 750m,len si musim zmerat citlivost/,lepiace pasky sa daju kupit aj nove.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa jhradec »

pokud má magnetofon optický snímač konce - stačí umýt kus zaváděcí pásky- aceton,toluen.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa jhradec »

Ještě k těm digitálním pásům - nevidím důvod, proč by se nemohly používat na audio, i když k tomu nejsou primárně určené. Zpravidla mají velmi jemnou strukturu a leštěný povrch. Dobré zkušenosti mám nejen s digitálními kazetami, ale i se SCOTCH 777. ten Scotch s předmagnetizací asi jako AGFA PE 46.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa Stano »

Tak som pozeral aukro, túto tému som si prečítal už pred tým, no a mám pár otázok.
Kotúčak si pametám jediný, aj to netuším aký typ tesly to bol, takže točiť sa som to videl, ale skoro nič o tom neviem.
Zaujala ma táto páska, samozrejme kvôli obalu a nápisu XLII :D
Screenshot_20201115_194335_com.android.chrome.jpg
Ako to funguje :lol:
1. Čo znamenajú tie čísla?
2. Existuje viac druhov pásov, myslím napr. šírka pásky?
3. Nerozumiem údajom ako pol stopý.... Nenašiel by sa niekto ochotný čo by mi to trošku vysvetlil.

Voľakedy som mal sen, vlastniť studer, ale vtedy som sa rozhodol pre gramofón a nedá sa mať všetko. Hlavne po tom čo sa stalo s cenami za posledných 10 rokov.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Pásy pre kotučiaky

Príspevok od používateľa oneeeee »

páska XL II je chromka . teda má iné vlastnosti a potrebuje toho viac , aj kalibráciu ako to je u kaziet . a v poniektorých magnetofonoch nejde ani prehrať . ani v tom mojom . no , čo som našiel tak by si s páskou mali poradiť AKAI GX 646 , 747 , 400 D SS a 77 .
je to určené pre štúdiové magnetofony .
Cievkový magnetofón – max. výstupné napätie je 755 mV – 2 V, min. výstupná impedancia je 1 – 47 kOhm
Kazetový magnetofón – max. výstupné napätie je 100 – 500 mV, min. výstupná impedancia je 1 – 47kΩ
u polstopového magnetofonu hrá iba jedna strana . potom sa musí páska pretočiť .
viac by ti mohol povedať daniel a vladobb .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"